Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2014
May 22, 2014 to May 23, 2014
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Joshua Agyenim-Boateng
St. Edmund Campion
11.60
10.90
Jaylen Lewis-Banton
Fletcher's Meadow - Brampton
11.70
10.98
Jevante Stanley
St. Thomas Aquinas - Brampton
11.19
11.01
Samuel Adams
David Suzuki SS - Brampton
10.98
11.14
Tosan Agbeyegbe
St. Augustine - Brampton
11.95
11.19
Riccardo James
St. Roch - Brampton
11.80
11.21
Jordan Acheampong
Bramalea - Brampton
11.60
11.40
Rudy Amoah
St. Marcellinus - Mississauga
12.52
11.21
Benjamin Arhen
Bramalea - Brampton
11.60
11.27
Ryan Cuthbert
Erindale - Mississauga
11.29
11.30
Talon Denton
Brampton Centennial - Brampton
12.50
11.41
Alex Buccieri
Bramalea - Brampton
11.60
11.48
Nathaniel Ampofo
Stephen Lewis - Mississauga
11.88
11.49
Marques McKenzie
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.29
11.55
Elijah Ampratwam
Cardinal Ambrozic - Brampton
00.20
11.34
Chijioke Anekwwoyne
Loyola - Mississauga
12.34
11.38
Farhan A Shad
John Fraser - Mississauga
12.10
11.39
Nicholas Mills
St. Edmund Campion
11.90
11.50
Gabriel Iozzo
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
12.86
11.51
Delton Abbensetts
St. Marcellinus - Mississauga
12.45
11.52
Riley Webster
Mayfield - Brampton
11.50
11.53
Ralph Adedeji
St. Francis Xavier-Mississauga
12.11
11.53
Marc Seaton
Mississauga - Mississauga
11.71
11.57
Jayden Samuels
St. Edmund Campion
11.90
11.60
Elvin Thompson
Cardinal Ambrozic - Brampton
00.20
11.65
Matthew Manocchic
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
12.40
11.66
Jaylen Sylvester
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.50
11.66
Greg Thung
Loyola - Mississauga
12.50
11.70
Phillip Panton
St. Edmund Campion
00.20
11.71
Desmond Owusu-Boakye
John Cabot - Mississauga
12.50
11.72
Samuel Mensah
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.10
11.72
Tylo Su
St. Marguerite d'Youville-Bram
12.50
11.75
Jonathan Chin
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.48
11.80
Juwan Jesquith
Our Lady of Mount Carmel-Missi
12.45
11.83
Brayden Davis
Robert F. Hall - Caledon East
12.03
11.87
Dinith Dissanayake
Notre Dame - Brampton
12.50
11.90
Daniel Kwan
St. Francis Xavier-Mississauga
12.40
11.90
Alex Carlone
St. Joseph - Mississauga
12.45
11.92
Matthew MacIsaac
St. Joseph - Mississauga
12.40
11.92
Edan Hall
Heart Lake - Brampton
12.49
11.92
Romar Thompson
Loyola - Mississauga
11.82
11.93
Stephen Babb
St. Francis Xavier-Mississauga
12.42
11.94
Wayon Marshall
Fletcher's Meadow - Brampton
00.20
11.97
James Fuller
Iona Secondary School
00.70
00.20
Alex Brophy
Erindale - Mississauga
00.20
00.20
Shakeil Wilkinson
Brampton Centennial - Brampton
12.50
12.06
Yukei Oyama
Fr Michael Goetz - Mississauga
12.50
12.09
Devon Brooks
Cardinal Ambrozic - Brampton
12.20
12.27
Isaac Gomez
John Cabot - Mississauga
12.50
12.40
Pavandeep Sandhu
Louise Arbour SS - Brampton
11.91
12.44
Quinn Dudley
St. Aloysius Gonzaga-Mississau
12.74
12.56
Eric Jay
Humberview - Bolton
12.50
12.66
Kishi King
St. Joseph - Mississauga
12.01
12.72
Eric Chien
The Woodlands - Mississauga
12.50
12.78
Samuel Yakubu
Mayfield - Brampton
11.40
13.03
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Samuel Adams
David Suzuki SS - Brampton
11.14
10.52
Jevante Stanley
St. Thomas Aquinas - Brampton
11.01
10.81
Joshua Agyenim-Boateng
St. Edmund Campion
10.90
10.98
Jaylen Lewis-Banton
Fletcher's Meadow - Brampton
10.98
11.30
Tosan Agbeyegbe
St. Augustine - Brampton
11.19
11.15
Riccardo James
St. Roch - Brampton
11.21
11.35
Rudy Amoah
St. Marcellinus - Mississauga
11.21
11.36
Jordan Acheampong
Bramalea - Brampton
11.40
11.41
Nathaniel Ampofo
Stephen Lewis - Mississauga
11.49
11.45
Benjamin Arhen
Bramalea - Brampton
11.27
11.46
Talon Denton
Brampton Centennial - Brampton
11.41
11.50
Chijioke Anekwwoyne
Loyola - Mississauga
11.38
11.52
Ryan Cuthbert
Erindale - Mississauga
11.30
11.65
Elijah Ampratwam
Cardinal Ambrozic - Brampton
11.34
11.78
Marques McKenzie
Our Lady of Mount Carmel-Missi
11.55
11.80
Alex Buccieri
Bramalea - Brampton
11.48
12.07
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Samuel Adams
David Suzuki SS - Brampton
10.52
10.97
10
Jevante Stanley
St. Thomas Aquinas - Brampton
10.81
10.98
8
Jaylen Lewis-Banton
Fletcher's Meadow - Brampton
11.30
11.06
6
Joshua Agyenim-Boateng
St. Edmund Campion
10.98
11.12
5
Tosan Agbeyegbe
St. Augustine - Brampton
11.15
11.28
4
Rudy Amoah
St. Marcellinus - Mississauga
11.36
11.29
3
Jordan Acheampong
Bramalea - Brampton
11.41
11.31
2
Riccardo James
St. Roch - Brampton
11.35
11.44
1
c
Last updated Sun, 25 May 2014 14:10:49
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en