trackdatabase.com logo







Junior Girls 100 Metre Dash

Records
YRAA12.42May 18, 2006Natalie GeigerStouffville
Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Ashantai BollersUnionville - Markham12.5013.13
Aliyah LoganBill Crothers SS - UnionvilleNT13.16
Tamia Laborde-SuttonTommy Douglas Secondary School13.2113.18
Alexandra SimoneCardinal Carter - AuroraNT13.32
Alessia BaroneCardinal Carter - AuroraNT13.60
Analise ConnorSt. Maximilian Kolbe - Aurora14.1613.61
Yael KvintWestmount - Thornhill14.0013.77
Connie LiMarkville Secondary SchoolNT14.01
Jessica DukeWestmount - Thornhill14.6114.25
Kary YauRichmond Hill - Richmond Hill14.5014.26
Hannah WaljiBill Crothers SS - UnionvilleNT14.32
Erika SanfillipoSt. Jean De Brebuef - Vaughan14.9414.34
Isabella SavaglioSt. Jean De Brebuef - Vaughan14.7814.48
Paige FosterKeswick - Keswick14.8114.55
Tiana McLymontSt. Joan of Arc - MapleNT14.62
Kami FabienEmily Carr Secondary SchoolNT14.67
Briana PantusaJean Vanier CHS - Richmond HilNT14.71
Sofia OuslisCardinal Carter - AuroraNT14.82
Nia HughesSt. Maximilian Kolbe - Aurora15.1714.82
Kayla SanfillipoSt. Jean De Brebuef - Vaughan14.9814.85
Ursula HolcroftSt. Augustine - MarkhamNT14.85
Taveres MariaHoly Cross - WoodbridgeNT14.86
Melissa ChengSt. Augustine - MarkhamNT14.87
Kris FanSt. Maximilian Kolbe - Aurora15.1814.87
Anastasia ArgirakisMarkville Secondary SchoolNT14.89
Danika Michaud BogonkoESC Renaissance14.1214.93
Jessie KnightKeswick - Keswick14.7314.98
Anjena InthiranSt. Robert - ThornhillNT15.03
Stephanie LiBill Hogarth S.S.NT15.05
Sharon GaoMarkville Secondary SchoolNT15.07
Tiegan KirkeyHuron Heights - Newmarket15.5015.11
Ria JayaranSt. Augustine - MarkhamNT15.18
Michaela LiSt. Augustine - MarkhamNT15.20
Zana PalominoSacred Heart - NewmarketNT15.21
Rebecca AdamEmily Carr Secondary SchoolNT15.24
Kaylee TantsisSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT15.26
Novielli SimonaHoly Cross - WoodbridgeNT15.36
Alexia MetastasioEmily Carr Secondary SchoolNT15.41
Eva ForrestSt. Maximilian Kolbe - Aurora13.1215.46
Abigayle LormierSt. Maximilian Kolbe - Aurora16.3815.47
Bianca MarchettiJean Vanier CHS - Richmond HilNT15.51
Julia TremtsidisSt. Maximilian Kolbe - AuroraNT15.56
Sofia VillanoCardinal Carter - AuroraNT15.70
Gabriella Smith-McCallaEmily Carr Secondary SchoolNT15.74
Jia Yi (Judy) ZhangSt. Robert - ThornhillNT15.76
Tina SahneyBill Hogarth S.S.NT15.83
Jordan BuffanKeswick - KeswickNT15.85
Grace ChungMarkville Secondary SchoolNT16.21
Bianca EnriquezSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT16.32
Alexandra PantorillaSt. Maximilian Kolbe - Aurora16.9716.33
Daniella MinichielloSt. Maximilian Kolbe - AuroraNT16.39
Clara GoySt. Maximilian Kolbe - Aurora16.7116.48
Daniel AshantiHoly Cross - WoodbridgeNT16.96
Yasamin SaeediSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT17.51
Da Silva AlessiaHoly Cross - WoodbridgeNT18.60
Fatima SahiSt. Joan of Arc - MapleNT18.79
Final
Name Team/SchoolPreliminariesFinalWindPoints
Ashantai BollersUnionville - Markham13.1312.8410
Aliyah LoganBill Crothers SS - Unionville13.1613.188
Alexandra SimoneCardinal Carter - Aurora13.3213.526
Tamia Laborde-SuttonTommy Douglas Secondary School13.1813.605
Alessia BaroneCardinal Carter - Aurora13.6014.014
Analise ConnorSt. Maximilian Kolbe - Aurora13.6114.033
Connie LiMarkville Secondary School14.0114.072
Yael KvintWestmount - Thornhill13.7714.131
Last updated Sun, 27 May 2018 22:44:50
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.