trackdatabase.com logo







Junior Girls 100 Metre Dash

Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Belle OuyangDr.Norman Bethune-ScarboroughNT13.312.1
Sahana NandakumarLester B. Pearson- ScarboroughNT13.443.0
Abagail BoatengWestview CentennialNT13.652.2
Lauren La PorteYork Mills - North YorkNT13.750.9
Anna KaweiBirchmount Park - Scarborough14.2013.862.1
Adolphine MandakuBirchmount Park - Scarborough14.4013.922.2
Shanice ErgasWexford CSA- Scarborough13.9014.003.0
Daisy ChikAlbert Campbell - Agincourt15.5014.080.9
Sabrina WuDr.Norman Bethune-ScarboroughNT14.101.3
Kiara Paul-PrescodW. A. Porter - ScarboroughNT14.192.1
Sarah LeeDr.Norman Bethune-ScarboroughNT14.194.3
Julia CarringtonBirchmount Park - Scarborough14.7514.214.3
Dayjanai Tyler ArcherJohn Polanyi CI-North YorkNT14.223.0
Dakota Hibbert-DeanCedarbrae - Scarborough14.8614.370.9
Esther DouEarl Haig SSNT14.493.0
Reba KrishanthanWexford CSA- Scarborough14.0014.592.1
Charisse ReidL'Amoreaux - AgincourtNT14.663.0
Megan Pingue-LynchGeorge S. HenryNT14.673.0
Nia ThompsonYork Mills - North YorkNT14.682.1
Trinidy DeanWexford CSA- Scarborough15.0014.731.3
Shante Clayton SmithJohn Polanyi CI-North YorkNT14.742.2
Alexandria CowansWexford CSA- Scarborough13.5014.762.2
Maya Bozzo-ReyW.L. MacKenzie - North YorkNT14.792.1
Toni Anne WilliamsWestview CentennialNT14.804.3
Ayana LewisDon Mills - North YorkNT14.801.3
Jayan-Lee MontaqueNewtonbrook - North YorkNT15.062.1
Shantae WatsonL'Amoreaux - AgincourtNT15.104.3
Abigail HenryAlbert Campbell - Agincourt13.5015.124.3
Keren WelcomeCedarbrae - Scarborough15.2615.451.3
Eva SypsisEarl Haig SSNT15.562.1
Briana TseYork Mills - North YorkNT15.820.9
Grace KeA. Y. Jackson - North York17.1216.054.3
Diya ThomasEarl Haig SSNT16.182.2
Sutanya SamuelsJohn Polanyi CI-North YorkNT16.313.0
Jenny RanA. Y. Jackson - North York00.1716.381.3
Na Yun KimEarl Haig SSNT16.611.3
Alyssa GeraciR.H. King AcademyNTDNS2.2
Gia LalsinghEarl Haig SS13.00DNS0.9
Alexia DimitruDon Mills - North YorkNTDNS0.9
Empresse HagueNewtonbrook - North York14.34DNS3.0
Veronica SmithDon Mills - North YorkNTDNS1.3
Harine GiritharanDon Mills - North YorkNTDNS2.2
Amalia MeyerDon Mills - North YorkNTDNS0.9
Belinda LuDon Mills - North YorkNTDNS4.3
Final
Name Team/SchoolPreliminariesFinalWindPoints
Belle OuyangDr.Norman Bethune-Scarborough13.3113.420.7 10
Sahana NandakumarLester B. Pearson- Scarborough13.4413.430.7 8
Lauren La PorteYork Mills - North York13.7513.820.7 6
Abagail BoatengWestview Centennial13.6513.850.7 5
Adolphine MandakuBirchmount Park - Scarborough13.9213.890.7 4
Anna KaweiBirchmount Park - Scarborough13.8613.910.7 3
Sabrina WuDr.Norman Bethune-Scarborough14.1014.14-0.32
Daisy ChikAlbert Campbell - Agincourt14.0814.240.7 1
Julia CarringtonBirchmount Park - Scarborough14.2114.31-0.3
Kiara Paul-PrescodW. A. Porter - Scarborough14.1914.39-0.3
Dayjanai Tyler ArcherJohn Polanyi CI-North York14.2214.43-0.3
Sarah LeeDr.Norman Bethune-Scarborough14.1914.44-0.3
Esther DouEarl Haig SS14.4914.64-0.3
Dakota Hibbert-DeanCedarbrae - Scarborough14.3714.66-0.3
Shanice ErgasWexford CSA- Scarborough14.0014.690.7
Reba KrishanthanWexford CSA- Scarborough14.5915.00-0.3
Last updated Fri, 18 May 2018 20:34:51
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.