trackdatabase.com logo







Junior Girls 100 Metre Dash (May 4)

Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Savannah EdwardsBill Crothers SS - UnionvilleNT13.52
Esther AbuleSt. Brother AndreNT13.65
Tomi OdeleyeSt. Elizabeth - ThornhillNT13.69
Thianna EdwardsSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT14.11
Alekah SeivwrightMarkville - MarkhamNT14.12
Kailtyn MartinsUnionville - MarkhamNT14.18
Adriane DevlinBill Crothers SS - UnionvilleNT14.26
Raven LaidfordFrancis Libermann- ScarboroughNT14.34
Alicia GrosStouffville - StouffvilleNT14.41
Jessica SmithFrancis Libermann- ScarboroughNT14.41
Aggie AoBur Oak S.S.NT14.49
Kimberly LaranangFrancis Libermann- ScarboroughNT14.53
Bronwen McMannDr. G. W. Williams - AuroraNT14.56
Kyann JamesNewmarket - NewmarketNT14.61
Camille ArcinasFrancis Libermann- ScarboroughNT14.67
Maria LimaCardinal Carter CHSNT14.73
Yona Griffith-SavoryMaple - MapleNT14.74
Kayla-Renee WilsonUnionville - MarkhamNT14.75
Frances QuitlongFrancis Libermann- ScarboroughNT14.89
Emily ClarkeCardinal Carter CHSNT15.00
Caroline SzkutnikAurora High SchoolNT15.08
Samantha KaiserAurora High SchoolNT15.21
Audrey LiMarkville - MarkhamNT15.31
Annette KimRichmond Hill - Richmond HillNT15.45
Shari JulesTommy Douglas Secondary SchoolNT15.45
Cora ShahBill Crothers SS - UnionvilleNT15.51
Julia D'EmilioSt. Joan of Arc - MapleNT15.53
Rachel BrownFrancis Libermann- ScarboroughNT15.53
Georgia ArkseyDr. G. W. Williams - AuroraNT15.57
Rina ChanBur Oak S.S.NT15.59
Chantelle LoboSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT15.76
Krystina HowellMaple - MapleNT15.89
Annadage DzelayuiyTommy Douglas Secondary SchoolNT15.94
Kate IlnitskayaWestmount - ThornhillNT16.05
Shivanthi KandappaNewmarket - NewmarketNT16.24
Shi Han QinRichmond Hill - Richmond HillNT16.27
Ashley VirasamiLangstaff - Richmond HillNT16.32
Mary Angela AbateSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT16.41
Emma TownshendAurora High SchoolNT16.52
Veronica BalzanNewmarket - NewmarketNT16.76
Amtul IbaadullahLangstaff - Richmond HillNT16.81
Simer SainiSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT17.72
Elaine FilatovCommunity Hebrew Academy-R.H.NT17.92
Zoe ShenCrestwood College - TorontoNT18.44
Mariya IqbalNewmarket - NewmarketNT20.98
Elianna RosenCommunity Hebrew Academy-R.H.NTDNS
Shay RobinsonMarkville - MarkhamNTDNS
Natasha ChenBayview - Richmond HillNTDNS
Laura HarneyMarkville - MarkhamNTDNS
Olivia CharlesNewmarket - NewmarketNTDNS
Jessica FangSt. Brother AndreNTDNS
Monica TzonevBayview - Richmond HillNTDNS
Emily BowerHuron Heights - NewmarketNTDNS
Final
Name Team/SchoolPreliminariesFinalWindPoints
Savannah EdwardsBill Crothers SS - Unionville13.5213.4210
Tomi OdeleyeSt. Elizabeth - Thornhill13.6913.628
Thianna EdwardsSt.Theresa of Lisieux-Richmond14.1113.776
Kailtyn MartinsUnionville - Markham14.1813.995
Alekah SeivwrightMarkville - Markham14.1214.024
Adriane DevlinBill Crothers SS - Unionville14.2614.173
Raven LaidfordFrancis Libermann- Scarborough14.3414.662
Esther AbuleSt. Brother Andre13.65SCR
Last updated Fri, 05 May 2017 18:58:56
 

Vulnerability Scanner

Copyright © 2001-2017 trackDatabase.com All rights reserved.