Meet Info
ROPSSAA Track & Field 2009
May 20, 2009 to May 21, 2009
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (304.42 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Female 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Naomi Kerr
St. Edmund Campion-Mississauga
25.30
26.31
Nita Patterson-Reid
Fletcher's Meadow - Brampton
26.00
27.12
Khadijah Thompson
St. Edmund Campion-Mississauga
26.17
27.25
Dytria Ruddy
Cardinal Leger - Brampton
27.00
27.66
Brittany J Surette
Lorne Park - Mississauga
26.80
27.29
Kendall Montieth
St. Marcellinus - Mississauga
27.32
27.67
Gabriella Swiadek
Loyola - Mississauga
29.00
27.67
Danielle Knight
Fletcher's Meadow - Brampton
28.50
28.42
Chauntae Asafu-Adjaye
Fletcher's Meadow - Brampton
27.00
28.74
Maschere Powell-Francis
Lincoln Alexander- Mississauga
28.10
27.69
Monique Eagle
Clarkson - Mississauga
28.50
28.93
Andreanna Crawford
Brampton Christian - Caledon
29.45
29.24
Reasa Bowens-Charles
Bramalea - Brampton
25.50
28.70
Shakera Bridgewater
Fr Michael Goetz - Mississauga
26.00
28.99
Michelle Gagliano
Loyola - Mississauga
29.20
29.91
Maggie Kwiecien
Port Credit - Mississauga
29.00
30.35
Jayde Wiklund-Roach
Fletcher's Meadow - Brampton
30.00
30.39
Angelita Stewart
St. Augustine - Brampton
30.32
30.40
Cheyanne Bartley
St. Francis Xavier-Mississauga
30.00
30.58
Karen Abbott
North Park - Brampton
29.80
30.67
Calesha Russell
Gordon Graydon - Mississauga
29.50
30.69
Nicole Rose
St. Francis Xavier-Mississauga
30.33
31.06
Sarah Rigato
Holy Name of Mary-Brampton
30.50
31.31
Daniella Gregov
Our Lady of Mount Carmel-Missi
30.00
32.25
Shani MacIsaac
Holy Name of Mary-Brampton
30.50
32.29
Melisa Dell'Unto
Robert F. Hall - Caledon East
31.06
32.91
Lina Benson
St. Thomas Aquinas - Brampton
30.00
34.85
Rachel Singh
St. Thomas Aquinas - Brampton
27.00
SCR
Semis
Name
Team/School
Prelim
Semis
Wind
Naomi Kerr
St. Edmund Campion-Mississauga
26.31
27.06
Khadijah Thompson
St. Edmund Campion-Mississauga
27.25
27.59
Brittany J Surette
Lorne Park - Mississauga
27.29
27.62
Nita Patterson-Reid
Fletcher's Meadow - Brampton
27.12
28.48
Danielle Knight
Fletcher's Meadow - Brampton
28.42
28.44
Maschere Powell-Francis
Lincoln Alexander- Mississauga
27.69
28.52
Dytria Ruddy
Cardinal Leger - Brampton
27.66
28.55
Reasa Bowens-Charles
Bramalea - Brampton
28.70
28.61
Kendall Montieth
St. Marcellinus - Mississauga
27.67
28.63
Chauntae Asafu-Adjaye
Fletcher's Meadow - Brampton
28.74
29.25
Monique Eagle
Clarkson - Mississauga
28.93
29.31
Shakera Bridgewater
Fr Michael Goetz - Mississauga
28.99
29.68
Michelle Gagliano
Loyola - Mississauga
29.91
30.53
Andreanna Crawford
Brampton Christian - Caledon
29.24
30.89
Gabriella Swiadek
Loyola - Mississauga
27.67
SCR
Maggie Kwiecien
Port Credit - Mississauga
30.35
SCR
Final - Official
Name
Team/School
Semis
Final
Wind
Points
Naomi Kerr
St. Edmund Campion-Mississauga
27.06
25.98
10
Khadijah Thompson
St. Edmund Campion-Mississauga
27.59
26.50
8
Nita Patterson-Reid
Fletcher's Meadow - Brampton
28.48
27.29
6
Brittany J Surette
Lorne Park - Mississauga
27.62
27.47
5
Maschere Powell-Francis
Lincoln Alexander- Mississauga
28.52
28.37
4
Danielle Knight
Fletcher's Meadow - Brampton
28.44
28.74
3
Reasa Bowens-Charles
Bramalea - Brampton
28.61
28.97
2
Dytria Ruddy
Cardinal Leger - Brampton
28.55
SCR
c
Last updated Mon, 25 May 2009 13:25:02
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en