Meet Info
ROPSSAA Special Events
Track and Field Meet
May 10, 2017 to May 11, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Male 50 Metre Dash (1B)
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Jesse Hayton
West Credit - Mississauga
NT
07.40
10
Stephen Allen
St. Augustine - Brampton
NT
07.90
8
Omar Hawashin
West Credit - Mississauga
NT
08.09
6
Daniel Paddison
Ascension of Our Lord-Miss
NT
08.20
5
Vincent D'Ambrosio
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
08.25
4
Emilio Perez
St. Roch - Brampton
NT
08.27
3
Anthony Avila
Ascension of Our Lord-Miss
NT
08.36
2
Stefano Bearzot
Bramalea Secondary School
NT
08.39
1
John Hua
West Credit - Mississauga
NT
08.40
Julian Rick
North Peel - Brampton
NT
08.41
Abdullah Tariq
West Credit - Mississauga
NT
08.53
Justin Fisher
West Credit - Mississauga
NT
08.72
Ethan Bundang
St. Marcellinus - Mississauga
NT
08.78
Steve Colucci
Humberview - Bolton
NT
08.89
Zayd Ingar
Bramalea Secondary School
NT
08.91
Davis Le
West Credit - Mississauga
NT
08.96
Sean Pemberton
North Peel - Brampton
NT
09.10
Amar Purai
West Credit - Mississauga
NT
09.11
Brandt Gropp-Lauder
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
09.13
Brandon Esmailian
St. Marcellinus - Mississauga
NT
09.22
Shivam Kalia
Turner Fenton SE
NT
09.38
Dhairya Ganatra
West Credit - Mississauga
NT
09.39
Arlind Shabani
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
09.42
Ahmed Atia
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
09.43
Danny Duong
West Credit - Mississauga
NT
09.55
Alex Brailowski
St Martin CSS - Mississauga
NT
09.61
Isiah Kimotho
North Peel - Brampton
NT
09.67
Ismail Khan
Loyola CSS - Mississauga
NT
09.73
Ayush Khanal
West Credit - Mississauga
NT
09.78
Arteen Qiroyan
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
09.93
Michael Rodrigues
St. Marcellinus - Mississauga
NT
09.95
Emile Abi-Raad
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
10.00
William Wood
Turner Fenton SE
NT
10.10
Onur Can
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
10.11
Patrick Caumeran
Ascension of Our Lord-Miss
NT
10.15
Adrian Crawford
Bramalea Secondary School
NT
10.18
Rohan Sharma
North Peel - Brampton
NT
10.19
Jason Gonzales
St. Augustine - Brampton
NT
10.26
William Poku
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
10.27
Vikram Ganesh
Fr Michael Goetz - Mississauga
NT
10.42
Kadima Mukendi
Louise Arbour
NT
10.44
Anthony Rovira
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
10.47
Marco Branco
St. Marcellinus - Mississauga
NT
10.51
Kaedin Brindley
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
10.56
Lucas Zuraw
West Credit - Mississauga
NT
10.59
Jaskaran Shergill
Sandalwood Heights - Brampton
NT
10.62
Hajan Rajeswaran
Turner Fenton SE
NT
10.62
Tushar Sousa
Ascension of Our Lord-Miss
NT
10.69
Ammar Ahsan
West Credit - Mississauga
NT
10.69
Abi Abinayan
North Peel - Brampton
NT
10.71
Gabriele Milazzo
Ascension of Our Lord-Miss
NT
10.75
Shayne Dawson
North Peel - Brampton
NT
10.75
Harpreet Klotia
Sandalwood Heights - Brampton
NT
10.79
Ata Mubashir
Turner Fenton SE
NT
10.82
Kristian Trinh
Erindale - Mississauga
NT
10.84
Bradley Thompson
Sandalwood Heights - Brampton
NT
10.92
Alden Brooks
Louise Arbour
NT
11.00
Anthony Prashad
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
11.00
Daniel Podleszanski
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
11.04
Jason Black
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
11.11
Justin Adbool
West Credit - Mississauga
NT
11.27
Adam Hussey
Central Peel - Brampton
NT
11.38
Jonathan Cabral
St Martin CSS - Mississauga
NT
11.60
Kevin Cheung
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
11.61
Pavraj Gill
Sandalwood Heights - Brampton
NT
11.68
Brian Pham
West Credit - Mississauga
NT
11.71
Gagandeep Deol
Sandalwood Heights - Brampton
NT
11.77
Tanner Dang
St. Joan of Arc - Mississauga
NT
11.80
Amin Ahmed
St. Roch - Brampton
NT
12.08
Mark Ayoob
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
12.10
Matthew Jakusik
West Credit - Mississauga
NT
12.23
Khailyr Encila
Notre Dame - Brampton
NT
12.25
Jeffrey Ankenmann
St Martin CSS - Mississauga
NT
12.29
Chris Cipiti
St Martin CSS - Mississauga
NT
12.29
Daniel Lee
St Martin CSS - Mississauga
NT
12.45
Aaryan Sharma
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
12.57
Sammy Masih
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
12.77
Sebastiao De Lima
St. Marcellinus - Mississauga
NT
12.96
Hamza Safi
West Credit - Mississauga
NT
13.34
Adisen Poole
Sandalwood Heights - Brampton
NT
13.35
Lucas Frangione
Ascension of Our Lord-Miss
NT
13.43
Raham Shah
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
13.63
Victor Poncelet
Meadowvale - Mississauga
NT
13.66
Deep Patel
North Peel - Brampton
NT
13.76
Anthony Dias
Ascension of Our Lord-Miss
NT
13.78
Joseph Moushy
John Cabot
NT
13.89
Joel Golding
Sandalwood Heights - Brampton
NT
14.14
Daniel Purdy
Humberview - Bolton
NT
14.21
Mathew Harron
Sandalwood Heights - Brampton
NT
14.66
Immanuel Osamusali
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
14.69
Justin Bizarro
Ascension of Our Lord-Miss
NT
14.73
Peter Nguyen
St. Marcellinus - Mississauga
NT
14.89
Kavon Liburd
Sandalwood Heights - Brampton
NT
15.35
Rajin Singh
Sandalwood Heights - Brampton
NT
15.57
Kaivalya Oza
Chinguacousy - Brampton
40.00
15.58
Aneil Persaud
Lincoln Alexander- Mississauga
NT
15.67
Nicholas DelZotto
Ascension of Our Lord-Miss
NT
15.92
Vishnu Mohan
Chinguacousy - Brampton
40.00
16.07
Jaron Gyamfi
St. Roch - Brampton
NT
16.51
Hayden Brimblecombe
Sandalwood Heights - Brampton
NT
16.63
Ali Ahmed
Meadowvale - Mississauga
NT
17.13
Mark Domingo
St. Joseph - Mississauga
NT
17.52
Ryan Patel
Turner Fenton SE
NT
17.58
Joshua Pereira
St. Joseph - Mississauga
NT
18.15
Daniel Benyanmin
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
18.48
Richard Schauland
Meadowvale - Mississauga
NT
18.89
Johnny Salame
John Cabot
NT
19.14
Haris Farooqui
Sandalwood Heights - Brampton
NT
20.07
Brandon Louie
port credit team 10
NT
20.30
Faizaan Andany
Sandalwood Heights - Brampton
NT
20.79
John Gagliano
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
21.86
Sebastian Biljak
Heart Lake - Brampton
NT
23.47
Corey DeCastro
Sandalwood Heights - Brampton
NT
28.18
Akash Gupta
Sandalwood Heights - Brampton
NT
38.58
Austin Mansingh
Louise Arbour
NT
DNS
Joseph Davesne
St. Joseph - Mississauga
NT
DNS
Reuben Manbahal
Central Peel - Brampton
NT
DNS
Gareth Darnley
West Credit - Mississauga
NT
DNS
Momin Haq
West Credit - Mississauga
NT
DNS
Talha Ibrahim
West Credit - Mississauga
NT
DNS
Mohamed Ismail
West Credit - Mississauga
NT
DNS
Shahrukh Khan
West Credit - Mississauga
NT
DNS
Haroun Karim
Turner Fenton SE
NT
DNS
Michael Munroe
St. Joan of Arc - Mississauga
NT
DNS
Sanjuthan Rubenthiran
St. Joan of Arc - Mississauga
NT
DNS
Shahab Chaudry
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
DNS
Gurjot Khosa
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
DNS
James Parnis
St. Augustine - Brampton
NT
DNS
Michael Bossio
St Martin CSS - Mississauga
NT
DNS
Johnny Vavala
St. Marcellinus - Mississauga
NT
DNS
Alex Ahmadzai
Cardinal Ambrozic - Brampton
NT
DNS
Yasir Iqbal
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
DNS
Max Fisker
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
DNS
Jackey Dang
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
DNS
Mitch Robinson
Thomas L Kennedy - Mississauga
NT
DNS
Junaid Khan
Lincoln Alexander- Mississauga
NT
DNS
c
Last updated Mon, 15 May 2017 10:38:41
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en