Meet Info
ROPSSAA Special Needs
Track and Field Meet
May 19, 2010 to May 20, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (253.06 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Male Shot Put
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Roger Brown
North Park - Brampton
ND
10.92
10
Carter Crawford
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
9.77
10
James Crawford
Brampton Centennial S.S
ND
5.30
Derek Lima
St. Augustine - Brampton
ND
3.19
10
Jerome Bynoe
St. Augustine - Brampton
ND
10.00
8
Kris Wenderski
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
7.22
8
Michael Byer-Symister
Our Lady of Mount Carmel-Missi
ND
8.85
6
Leandro Arturaola
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
2.53
6
Eric Audette
North Park - Brampton
ND
8.52
5
Daniel Aguirre
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
2.37
5
Robert Wollziefer
St. Marcellinus - Mississauga
ND
7.70
4
Francis Ferlito
St. Joan of Arc - Mississauga
ND
7.56
3
Laurence Weir
Central Peel - Brampton
ND
7.51
2
Travis Kerr
St. Augustine - Brampton
ND
7.48
1
Alex Bowen
Ascension of Our Lord-Miss
ND
7.28
Wesley Moses
Central Peel - Brampton
ND
7.18
Brandon Gibbs
Philip Pocock - Mississauga
ND
7.10
Kadeem Cowan
Heart Lake - Brampton
ND
7.07
Jordan Francis
Rick Hansen - Mississauga
ND
7.04
Michael Fantin
Gordon Graydon
ND
6.77
Michael Veiga
Philip Pocock - Mississauga
ND
6.76
Anthony Riggio
Philip Pocock - Mississauga
ND
6.70
Brian Caparas
Philip Pocock - Mississauga
ND
6.65
Robert Brine
St. Augustine - Brampton
ND
6.63
Jeffery Wollziefer
St. Marcellinus - Mississauga
ND
6.60
Rudy Vrba
St. Marcellinus - Mississauga
ND
6.49
Anthony Rodrigues
Our Lady of Mount Carmel-Missi
ND
6.46
Devin Gravelle
St. Augustine - Brampton
ND
6.40
Borges Damian
St. Augustine - Brampton
ND
6.39
Ryan Thompson
Ascension of Our Lord-Miss
ND
6.38
Ryan Booth
Applewood Acres
ND
6.36
Kevin Nguyen
St. Marcellinus - Mississauga
ND
6.35
Daniel Oliveira
St. Marcellinus - Mississauga
ND
6.33
Joshua Brandon
Our Lady of Mount Carmel-Missi
ND
6.21
Matthias Laczko
St. Martin's - Mississauga
ND
6.07
William Hoang
Rick Hansen - Mississauga
ND
6.04
Kiko Barranco
Fr Michael Goetz - Mississauga
ND
5.98
Jesse Lawson
St. Marcellinus - Mississauga
ND
5.80
Mark Stroud
Central Peel - Brampton
ND
5.69
Larry Alexander
d'Youville
ND
5.43
Malcolm Rainford
North Park - Brampton
ND
5.33
Mathew DeStefano
d'Youville
ND
4.91
Ketan Mistry
North Park - Brampton
ND
4.90
Adrian Valentine
Lincoln Alexander -Mississauga
ND
4.84
Daniel Maiola
Our Lady of Mount Carmel-Missi
ND
4.75
Rene Molina
Lincoln Alexander -Mississauga
ND
4.48
Ryan Thomson
Rick Hansen - Mississauga
ND
4.41
David Cole
North Park - Brampton
ND
4.40
Andrew Aalders
Notre Dame - Brampton
ND
4.29
Michael Ferreira
St. Martin's - Mississauga
ND
4.19
Anthony Barnes
West Credit Panthers
ND
3.91
Jasen Fontanos
d'Youville
ND
3.76
Christian Dula
St. Joseph - Mississauga
ND
3.60
Steven Iannitti
Ascension of Our Lord-Miss
ND
3.45
Miguel Leano
St. Martin's - Mississauga
ND
3.23
Niroshan Thanuraj
Rick Hansen - Mississauga
ND
3.15
Jaipal Rihal
Lincoln Alexander -Mississauga
ND
2.71
Ahmed Shaikh
Rick Hansen - Mississauga
ND
2.64
Tyler Phalen
Gordon Graydon
ND
SCR
Ryan Hopkins
Gordon Graydon
ND
SCR
Phu Nguyen
Central Peel - Brampton
ND
SCR
Alex Denicolis
Iona Catholic Secondary School
ND
SCR
Matthew Dodge
Parkholme School
ND
SCR
Arvin Patros
d'Youville
ND
SCR
Robbie Rodden
West Credit Panthers
ND
SCR
Elvin Lai
West Credit Panthers
ND
SCR
Jon Garcia
St. Martin's - Mississauga
ND
SCR
Emmanuel Tello
Central Peel - Brampton
ND
SCR
Partab Singh
Central Peel - Brampton
ND
SCR
Nuno Cabral
Applewood Acres
ND
SCR
Scott Merrick
Applewood Acres
ND
SCR
Brandon Viscano
St. Thomas Aquinas - Brampton
ND
SCR
c
Last updated Mon, 09 May 2011 17:44:41
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en