Meet Info
TDSSAA South and West Track and Field Championships
May 24, 2018 to May 25, 2018
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Novice Male 100 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Jamar Nolan
Silverthorn - Etobicoke
12.21
12.38
Jayar Harewood
Oakwood - Toronto
11.80
12.43
Kien Hamilton
Riverdale - Toronto
NT
12.55
Tawayne Beckford
North Albion - Rexdale
NT
12.82
Jaden Ellis
Silverthorn - Etobicoke
12.40
12.87
Jevon Papp
Silverthorn - Etobicoke
NT
12.95
Connor Kranabetter
Riverdale - Toronto
NT
13.01
John Li
Harbord - Toronto
NT
13.02
Fadlullah Durojaiye
West Humber - Rexdale
11.99
13.10
Sonam Elias-Chikyab
Silverthorn - Etobicoke
12.80
13.19
Daniel Chow
Riverdale - Toronto
NT
13.21
Zachary Thompson
Oakwood - Toronto
NT
13.26
Lemaun McIntosh-Bailey
George Harvey - Toronto
12.82
13.30
Alex Chen
Riverdale - Toronto
NT
13.32
Lavan DeSilva
Marc Garneau - Toronto
NT
13.41
Shamere Palmer
North Albion - Rexdale
NT
13.43
Christopher Williams
Northern - Toronto
NT
13.73
Andrej Mihailovic
Leaside - Toronto
NT
13.78
Austin Stremble
Western Technical Commercial S
NT
13.81
Jonathan Carrilo
Western Technical Commercial S
NT
13.87
Beto Alfaro
Northern - Toronto
NT
14.05
Romario Baxter-Roberts
Weston - Weston
13.58
14.06
Vincent Chau
Western Technical Commercial S
NT
14.09
Aaron Morante
Jarvis - Toronto
NT
14.13
Krishna Ratnarajah
Jarvis - Toronto
NT
14.17
Joshua Chung
Riverdale - Toronto
NT
14.17
Richard Gutierrez
Oakwood - Toronto
NT
14.24
Benito Lacaprara
Western Technical Commercial S
NT
14.50
Noah Karamaker
Central Toronto Academy
NT
14.50
Rohan Kumar
Martingrove C.I.
NT
14.54
Declan Oflynn
rosedale heights school of the
NT
14.75
Aiden Chou
Martingrove C.I.
12.00
15.06
Adrian Castillo-Gomez
Central Toronto Academy
NT
15.35
Akash Ramanan
Jarvis - Toronto
NT
15.55
Kevin Nguyen
Weston - Weston
14.89
16.45
Dylon Munro
Harbord - Toronto
NT
DNS
Rubesh Senthilrajan
Bloor - Toronto
12.60
DNS
Niraaj Rajalingan
Western Technical Commercial S
NT
DNS
Ryan Chang
Marc Garneau - Toronto
NT
DNS
Nelson Hoang
York Memorial - Toronto
NT
DNS
Milos Jevtic
Silverthorn - Etobicoke
13.60
DNS
Zaki Ul-Haq
Kipling Collegiate Institute
NT
DNS
Seif Nassar
East York CI
12.00
DNS
Cole C Wiltse
Thistletown - Rexdale
NT
DNS
Jalal Payadar
Monarch Park - Toronto
13.20
DNS
Callahan Mackenna-Randstrom
Bloor - Toronto
13.50
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Jamar Nolan
Silverthorn - Etobicoke
12.38
12.36
10
Jayar Harewood
Oakwood - Toronto
12.43
12.54
8
Kien Hamilton
Riverdale - Toronto
12.55
12.66
6
Tawayne Beckford
North Albion - Rexdale
12.82
12.80
4
Zachary Thompson
Oakwood - Toronto
13.26
12.81
2
Fadlullah Durojaiye
West Humber - Rexdale
13.10
12.92
1
Jaden Ellis
Silverthorn - Etobicoke
12.87
12.96
Jevon Papp
Silverthorn - Etobicoke
12.95
13.01
Lemaun McIntosh-Bailey
George Harvey - Toronto
13.30
13.04
Sonam Elias-Chikyab
Silverthorn - Etobicoke
13.19
13.13
Connor Kranabetter
Riverdale - Toronto
13.01
13.25
Daniel Chow
Riverdale - Toronto
13.21
13.25
John Li
Harbord - Toronto
13.02
13.28
Alex Chen
Riverdale - Toronto
13.32
13.38
Lavan DeSilva
Marc Garneau - Toronto
13.41
13.41
Shamere Palmer
North Albion - Rexdale
13.43
13.42
c
Last updated Fri, 25 May 2018 19:50:10
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en