Meet Info
York Region Track and Field Finals
May 17, 2010 to May 18, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Meet Records
Full Results PDF (331.38 kB)
Media Full Results (64.32 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 100 Metre Dash
Records
YRAA
11.33
2004
S. Holmes
Vaughan SS
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Blake Mariette
St. Maximilian Kolbe - Aurora
11.72
12.04
Photo
Sasha Ricciuti
Bill Crother - Unionville
12.00
12.13
Photo
Nick Carnovale
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
12.25
Photo
Eric Mokri
ESC Renaissance - Aurora
11.90
12.27
Photo
Bolade Ajomale
Alexander MacKenzie- Richmond
12.06
12.29
Photo
Jonathan Defina
Dr. G. W. Williams - Aurora
12:04.00
12.34
Photo
Danny Ly
Maple - Maple
NT
12.39
Photo
Tyriq Langley
Stephen Lewis - Vaughan
NT
12.42
Photo
Calvin Wong
Unionville - Markham
12.50
12.48
Photo
Lamar Grogan
Bill Crother - Unionville
11.96
12.49
Photo
Bobby Bryce
Sacred Heart - Newmarket
NT
12.54
Photo
Julian Santia
ESC Renaissance - Aurora
12.30
12.56
Photo
Mark Moton
St. Joan of Arc - Maple
14.00
12.59
Photo
Michael Morgan
Bill Crother - Unionville
12.04
12.65
Photo
Arhtur Lee
St. Augustine - Markham
NT
12.69
Photo
Luke Dippolito
Bill Crother - Unionville
12.50
12.76
Photo
Michael Okon
Jean Vanier - Richmond Hill
12.03
12.77
Photo
Michael Vitelli
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
12.87
Photo
Devon Chin-See
Emily Carr Secondary School
NT
12.88
Photo
Andrew Tebbi
Community Hebrew Academy-R.H.
13.17
12.94
Photo
Amara Ehirim
Bill Crother - Unionville
12.81
12.99
Photo
Rhett Foy
Thornlea - Thornhill
NT
13.00
Photo
Richard Walters
Unionville - Markham
NT
13.01
Photo
Collin Roopnarinesingh
Aurora - Aurora
NT
13.04
Photo
Diego Aguirre
St. Joan of Arc - Maple
12.00
13.05
Photo
Roshaun Longsworth
Jean Vanier - Richmond Hill
12.73
13.05
Photo
Jordan Dixon-Keating
St. Joan of Arc - Maple
12.00
13.07
Photo
Elvin Lu
Bill Crother - Unionville
12.30
13.08
Photo
Christopher Lucasius
St. Augustine - Markham
12.61
13.12
Photo
Nicholas More
Our Lady of the Lake - Keswick
NT
13.13
Photo
Willis Ng
Richmond Green - Richmond Hill
NT
13.17
Photo
Brian Ching
Unionville - Markham
NT
13.22
Photo
Tishon Jno-Baptiste
St. Elizabeth - Thornhill
12.95
13.23
Photo
Brandon Rozario
St. Robert - Thornhill
NT
13.25
Photo
Ammar Jessa
Thornlea - Thornhill
NT
13.25
Photo
Jarred Phillips
Bill Crother - Unionville
12.90
13.28
Photo
Emanuel Lam
Markville - Markham
NT
13.31
Photo
Jason Kwan
St. Maximilian Kolbe - Aurora
12.70
13.32
Photo
Fêmi Avolonto
ESC Renaissance - Aurora
12.30
13.38
Photo
Adam Hemati
ESC Renaissance - Aurora
NT
13.39
Photo
Erik Slessor
Thornlea - Thornhill
NT
13.42
Photo
Daniel Breitner
Thornhill - Thornhill
12.48
13.45
Photo
Darren Lau
St.Theresa of Lisieux-Richmond
13.24
13.46
Photo
Simon Burelle
Brother Andre - Markham
NT
13.51
Photo
Kevin Jaramillo
Emily Carr Secondary School
NT
13.53
Photo
Andrew Williams
St.Theresa of Lisieux-Richmond
12.89
13.54
Photo
Jerome McCalmon
Markham - Markham
25.40
13.55
Photo
Andrew Morra
Jean Vanier - Richmond Hill
13.03
13.63
Photo
Kyle Larsen
Stephen Lewis - Vaughan
NT
13.64
Photo
Jacob Ham
Stephen Lewis - Vaughan
NT
13.69
Photo
Giovanni Pasquale
St.Theresa of Lisieux-Richmond
13.23
13.69
Photo
Josh Fletcher
Community Hebrew Academy-R.H.
12.92
13.71
Photo
Johnathon Jack
Dr. John Denison - Newmarket
NT
13.74
Photo
Matthew Greco
St. Jean De Brebuef - Vaughan
NT
13.75
Photo
Ivan Mock
Markville - Markham
NT
13.76
Photo
Andrew Zhui
Bur Oak S.S.
NT
13.77
Photo
Cody Burnett-Bulpit
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
13.79
Photo
Tyler Oliver
Bayview - Richmond Hill
NT
13.81
Photo
John Lau
Bur Oak S.S.
NT
13.82
Photo
William Chow
Bayview - Richmond Hill
NT
13.87
Photo
Eric Larsen
Stephen Lewis - Vaughan
NT
13.88
Photo
Edward Lin
Bayview - Richmond Hill
NT
13.92
Photo
Dakota Deguerre
Sutton - Sutton West
NT
13.93
Photo
Teodor Dobre
Thornlea - Thornhill
NT
13.94
Photo
Tony Vong
Milliken Mills H.S.
13.74
14.00
Photo
Folawiyo Laditi
Bayview - Richmond Hill
NT
14.05
Photo
Mathusan Nanthakumar
Fr. Michael McGivney - Markham
NT
14.09
Photo
Rick Cho
Thornlea - Thornhill
NT
14.14
Photo
Timothy Zhang
Bur Oak S.S.
NT
14.17
Photo
Jason Monticchio
Jean Vanier - Richmond Hill
13.04
14.18
Photo
Kajentan Ganendrar
Dr. John Denison - Newmarket
NT
14.20
Photo
Andre Reid
Vaughan - Thornhill
NT
14.21
Photo
Michael Friedman
Community Hebrew Academy-R.H.
13.61
14.35
Photo
Robert Flynn
Brother Andre - Markham
NT
14.39
Photo
Eduardo Morales
Community Hebrew Academy-R.H.
13.55
14.65
Photo
Nicky Wang
Bayview - Richmond Hill
NT
14.71
Photo
Ali Tejani
Bayview - Richmond Hill
NT
14.78
Photo
Raymond Zheng
Middlefield - Markham
NT
14.79
Photo
Terrence Downes
Middlefield - Markham
NT
14.79
Photo
David Lee
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
14.80
Photo
Josh Lutgendorf
Sutton - Sutton West
NT
14.80
Photo
Simon Batshon
Jean Vanier - Richmond Hill
14.69
15.01
Photo
Mika Castaldo
Jean Vanier - Richmond Hill
14.21
15.07
Photo
Jacky Long
Middlefield - Markham
NT
15.21
Photo
Peter Shi
Middlefield - Markham
NT
15.54
Photo
Justyn Lee
St. Robert - Thornhill
NT
16.09
Photo
David Ekere
Maple - Maple
13.51
16.41
Photo
Matthew Russell
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNS
Jamie Hayashi
Keswick - Keswick
NT
DNS
Justin Lai
St. Augustine - Markham
NT
DNS
Peggy Kebeya
King City - King City
NT
DNS
Shawn Gordon
Brother Andre - Markham
NT
DNS
Nick Cozzella
King City - King City
NT
DNS
Mack Lemmon
Aurora - Aurora
NT
DNS
Vatche Kazarian
St. Augustine - Markham
12.80
DNS
Daniel Lo
Unionville - Markham
NT
DNS
Nicholas Piroli
Cardinal Carter - Aurora
13.00
DNS
Gianmarco Luciani
St. Joan of Arc - Maple
16.00
DNS
Justin Broome
Bill Crother - Unionville
11.63
DNS
Rusan Kaliselvan
Middlefield - Markham
NT
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Blake Mariette
St. Maximilian Kolbe - Aurora
12.04
12.20
10
Photo
Nick Carnovale
St. Jean De Brebuef - Vaughan
12.25
12.25
8
Photo
Sasha Ricciuti
Bill Crother - Unionville
12.13
12.31
6
Photo
Tyriq Langley
Stephen Lewis - Vaughan
12.42
12.37
5
Photo
Bolade Ajomale
Alexander MacKenzie- Richmond
12.29
12.41
4
Photo
Jonathan Defina
Dr. G. W. Williams - Aurora
12.34
12.46
3
Photo
Danny Ly
Maple - Maple
12.39
12.46
2
Photo
Eric Mokri
ESC Renaissance - Aurora
12.27
12.61
1
Photo
c
Last updated Mon, 24 May 2010 7:59:53
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en