Meet Info
44th Nike / John Rowland Memorial Games
Host by Neil McNeil High School
Apr 22, 2017
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 100 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
Matthew Richards
Birchmount Park - Scarborough
13.00
11.53
10
Jean-Luc Foudy
Neil McNeil - Toronto
12.00
11.77
8
Jonah DeSimone
Country Day School - King City
12.70
11.96
6
Abdullahi Hassan
Birchmount Park - Scarborough
13.00
12.03
5
Caleb Clarke
Country Day School - King City
12.00
12.06
4
Cassius Smith
Birchmount Park - Scarborough
13.00
12.06
3
Jordan Kim
Upper Canada College - Toronto
NT
12.09
2
Kavell Menzies
Father Henry Carr - Rexdale
11.66
12.15
1
Norico Daley
St. Edmund Campion
11.75
12.20
Rommel Barbieto
Mary Ward - Scarborough
NT
12.21
Quric Quest
Father Henry Carr - Rexdale
11.38
12.21
Elijah Anderson
St. Marcellinus - Mississauga
NT
12.25
Luke Kilgour
Eastview - Barrie
NT
12.29
Riley Doig
St. Michael's College- Toronto
NT
12.31
Lucio Masini
Country Day School - King City
12.40
12.34
Maxwel Eluehike
Father Henry Carr - Rexdale
11.98
12.39
Eman Ranne
Wexford CSA- Scarborough
12.85
12.42
Solomon Arase
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
12.46
Maxx Railton
Country Day School - King City
12.40
12.48
Ethan Avalos
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
12.50
Liam Mendoza
Neil McNeil - Toronto
NT
12.51
Joshua McBain
St. Michael's College- Toronto
NT
12.59
Jevonte Fortella
Chaminade College - Toronto
NT
12.60
Owen Spalding
Christ the King Jaguars - Geor
NT
12.60
Marcus Tantakoun
Innisdale - Barrie
12.00
12.60
Lejeu Leon
St. Michael's College- Toronto
NT
12.61
Roy Taguchi
Upper Canada College - Toronto
NT
12.63
Udo Nwosu
Father Henry Carr - Rexdale
13.66
12.64
Oscar Dennis
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
12.66
Aaron Mendoza
Neil McNeil - Toronto
NT
12.66
Matt Larkin
Bracebridge & Muskoka - Braceb
NT
12.70
Johnathon Corbett
Christ the King Jaguars - Geor
NT
12.76
Johari Hastings
Chaminade College - Toronto
NT
12.78
Jackson Nelson-Alves
Christ the King Jaguars - Geor
NT
12.85
Jacob Aiello
Christ the King Jaguars - Geor
NT
12.85
Sanjay Maharaj
Philip Pocock - Mississauga
NT
12.86
Liam Nicholson
Brebeuf - Willowdale
NT
12.88
Jordan DiPede
Philip Pocock - Mississauga
12.50
12.94
Liam Graham
Birchmount Park - Scarborough
13.00
12.95
Bradley Lemieux
Birchmount Park - Scarborough
13.00
12.97
Oskar Wos
Philip Pocock - Mississauga
NT
12.97
Josh Benattar
Upper Canada College - Toronto
NT
12.99
Justin Santos
St. Marcellinus - Mississauga
NT
13.03
Stanley Cao
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
13.06
Noah Barnett
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
13.07
Michael Umeh
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
13.09
Jason Lee
Cardinal Newman - Scarborough
NT
13.10
Joshua Ledesma
Marshall McLuhan - Toronto
NT
13.18
Jan Oliver Bisa
Cardinal Newman - Scarborough
NT
13.21
Tyler Wong
St. Marcellinus - Mississauga
NT
13.21
D'Juan Robertson
Unity Christian - Barrie
NT
13.21
Michael Zachepylenko
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
13.24
Tariq Atkin-Jones
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
13.29
Edward Su
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
13.30
Sunjot Kooner
Chinguacousy - Brampton
NT
13.31
Filipe Crespi
De La Salle College - Toronto
NT
13.31
Moses Nicolass
Father Henry Carr - Rexdale
13.88
13.32
Vincent Velocci
Villanova College
NT
13.32
Vince Peduto
Chaminade College - Toronto
NT
13.34
Daniel Carbone
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
13.36
Aldwyn Intalan
St. Marcellinus - Mississauga
NT
13.37
Victor Oyebolu
Eastview - Barrie
NT
13.41
Jaheim George
Marshall McLuhan - Toronto
NT
13.45
Richard Nelson
Crescent School - Willowdale
NT
13.48
Damien Carpen
Philip Pocock - Mississauga
12.00
13.49
Sebastian Manrique
Philip Pocock - Mississauga
NT
13.49
Nicholas Neto
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
13.52
Giovanni Myers
Cardinal Newman - Scarborough
NT
13.52
Jared Leung
St. Marcellinus - Mississauga
NT
13.60
Amaan Shaikh
St. Marcellinus - Mississauga
NT
13.61
Michael Niehaus
Neil McNeil - Toronto
NT
13.61
Aaron Roitman
Greenwood College
NT
13.61
Ethan Graham
Eastview - Barrie
NT
13.62
John Porathur
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
13.66
Beneal Gorial
St. Marcellinus - Mississauga
NT
13.66
Daniel Chiarelli
St. Michael's College- Toronto
NT
13.82
Pranav Pradhan
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
13.83
Jackson Rothenburg
Eastview - Barrie
NT
13.84
Kenneth Ancheta
Chaminade College - Toronto
NT
13.87
Dimitar Atanassov
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
13.95
Jackson Fung
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
14.00
Alfred Paul A Manankil Banal
Brebeuf - Willowdale
NT
14.04
Will Van Nostrand
Royal St. George's College
NT
14.07
Cian McLeod
Neil McNeil - Toronto
NT
14.09
Richard Fang
Dr.Norman Bethune - Agincourt
NT
14.10
Jonathan Travisano
Marshall McLuhan - Toronto
NT
14.12
John Millar
Christ the King Jaguars - Geor
NT
14.13
Billy Leon
Neil McNeil - Toronto
NT
14.22
Chase Tymoszevicz
Eastview - Barrie
NT
14.24
Rashidi Fager
Philip Pocock - Mississauga
NT
14.24
Yosyas Gebrehiwot
Neil McNeil - Toronto
NT
14.27
Max McCutcheon
Royal St. George's College
NT
14.28
Godgive Anderson
Father Henry Carr - Rexdale
12.22
14.54
Michael Goralski
Eastview - Barrie
NT
14.55
Marion Earl Parinas
Neil McNeil - Toronto
NT
14.60
Thomas Feness
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
14.76
Asvin Anton
Francis Libermann- Scarborough
NT
15.89
c
Last updated Mon, 24 Apr 2017 10:44:36
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en