Meet Info
43rd Nike / John Rowland Memorial Games
Host by Neil McNeil High School
Apr 23, 2016
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 100 Metre Dash
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Wind
Points
McHenry Eluehike
Father Henry Carr - Rexdale
11.48
11.70
10
Isaiah Palmer
St. Edmund Campion
11.75
11.72
8
Joshua Chevannes
St. Edmund Campion
11.55
11.88
6
Matthew Pidlubny
Mary Ward - Scarborough
NT
11.96
5
Leandro Acosta
Father Henry Carr - Rexdale
11.50
12.01
4
Matthew Artwell
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
12.04
3
Jeffrey Agyei
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
12.07
2
Kaya Dizon-Spence
De La Salle College - Toronto
NT
12.08
1
Nathaniel Galea
Cardinal Newman - Scarborough
NT
12.09
Javon Sheriff
Father Henry Carr - Rexdale
11.52
12.09
Stephane East
St. Michael's College- Toronto
NT
12.12
Jaeden Brown
St. Marcellinus - Mississauga
11.60
12.14
Jordan Johnson
St. Edmund Campion
12.00
12.16
Raphael Nuga
Francis Libermann- Scarborough
NT
12.24
Wilson O'Neill
Country Day School - King City
NT
12.26
Justin Agyei
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
12.29
Jermaine Wilson
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
12.40
Joshua Stanley
All Saints - Whitby
NT
12.41
Michael Piamonte-Talley
Neil McNeil - Toronto
12.70
12.42
Alphonso Fletcher
Marshall McLuhan - Toronto
NT
12.50
Noah Abdool
Chaminade College - Toronto
NT
12.51
Victor Montini
Christ the King Jaguars - Geor
NT
12.56
Remi Khoury
R.S. McLaughlin - Oshawa
NT
12.56
Nathan Alvares
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
12.59
Tristan De France
St. John Paul II CSS - Scarbor
NT
12.64
Brian Brempong
Father Henry Carr - Rexdale
12.11
12.64
Sabeeh Mallick
St. Marcellinus - Mississauga
13.00
12.67
Justin Andrade
Chaminade College - Toronto
NT
12.70
Adam Menikefs
Upper Canada College - Toronto
NT
12.75
Noah Beaton
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
12.75
Angus McLeish
Royal St. George's College
NT
12.77
Devynn Cromwell
St. Patrick - Toronto
NT
12.77
Shaun Rebeiro
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
12.81
Steven Holder
Neil McNeil - Toronto
NT
12.82
Hugh Yarcia
Neil McNeil - Toronto
12.44
12.82
Kyle Osias
St. Edmund Campion
12.40
12.86
Peter Delis
Uxbridge S S
12.50
12.90
Ali Al Dulaimi
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
12.91
Aaron Paragas
Neil McNeil - Toronto
12.70
12.92
Adam Pitula
Michael Power/St.Joseph-Etobic
NT
12.92
Angelous Ginanena
Upper Canada College - Toronto
NT
12.93
Tevon Williams
Mother Teresa - Scarborough
NT
12.95
Harvey Cuevas
Father Redmond - Toronto
NT
12.96
Ryan Wolkowich
St. Marcellinus - Mississauga
NT
12.98
Calvin Nguyen
Father Henry Carr - Rexdale
13.24
12.98
Andrew Lee
De La Salle College - Toronto
NT
13.00
Jack Liston
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
13.01
Jefferson Nunes-Correia
Marshall McLuhan - Toronto
NT
13.02
Carmelo Addesi
Neil McNeil - Toronto
12.32
13.03
Gerard Quasay
Marshall McLuhan - Toronto
NT
13.07
Gavin Hughes
Eastview - Barrie
NT
13.07
Joshua Diab
St. Marcellinus - Mississauga
12.50
13.09
Elijah Sybblis
St. Michael's College- Toronto
NT
13.13
Malachi Hardware
Northern S S
NT
13.16
Ryan Wong
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
13.18
Harvey De Sagun
Francis Libermann- Scarborough
NT
13.20
Randell Mendiola
Marshall McLuhan - Toronto
NT
13.20
Philip Virdo
De La Salle College - Toronto
NT
13.20
Skye Laro
Paris - Paris
NT
13.23
Weston Monroe
Christ the King Jaguars - Geor
NT
13.23
Adrian Munoz-Doldan
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
13.25
Jesse Snook
R.S. McLaughlin - Oshawa
NT
13.27
Jaidon Decosta
R.S. McLaughlin - Oshawa
NT
13.28
Floyd Penafiel
Francis Libermann- Scarborough
NT
13.30
Josh Bennett
All Saints - Whitby
NT
13.34
Nolan Seymour
All Saints - Whitby
NT
13.38
Orlando DaCosta
Chaminade College - Toronto
NT
13.43
Patrick Stewart
Mother Teresa - Scarborough
NT
13.54
Thomas Reid
St. Patrick - Toronto
NT
13.55
Justin Kanji
St. Marcellinus - Mississauga
13.40
13.57
Sharran Sivakumar
Francis Libermann- Scarborough
NT
13.60
Jonah Bijou
Cardinal Newman - Scarborough
NT
13.62
Jake J Lopez
Brebeuf - Willowdale
NT
13.65
Wayne Rogers
Christ the King Jaguars - Geor
NT
13.65
Luke Miehm
Christ the King Jaguars - Geor
NT
13.67
Brayden Campbell
Chippewa - North Bay
13.40
13.67
Ryan Tam
St. Marcellinus - Mississauga
14.00
13.67
McLean Sinton
Eastview - Barrie
NT
13.70
Shane Fernandes
St. Marcellinus - Mississauga
14.00
13.72
Filip Djordjevic
St. Francis Xavier-Mississauga
NT
13.90
Eric Faro
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
14.04
Andre Douglas
St. Marcellinus - Mississauga
13.90
14.10
Justine Dela Vega
Francis Libermann- Scarborough
NT
14.17
Ali Dashti
Country Day School - King City
NT
14.58
Gabriel Guzzi
De La Salle College - Toronto
NT
14.59
Shaleel Griffith-Ross
R.S. McLaughlin - Oshawa
NT
15.02
Ashish Sahota
St. Marcellinus - Mississauga
14.00
15.11
Frankie Karabassis
De La Salle College - Toronto
NT
15.49
Conor Chin
Neil McNeil - Toronto
14.50
15.64
Josh Lannan
Christ the King Jaguars - Geor
NT
16.10
Isaiah Jones
Francis Libermann- Scarborough
NT
NT
c
Last updated Sat, 23 Apr 2016 23:09:26
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en