Meet Info
Cardinal Carter Track Classic
CCTC
Apr 29, 2010 to Apr 30, 2010
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Full Results PDF (497.14 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Midget Male 1500 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Alexander Freemantle
Sacred Heart - Newmarket
4:20.00
4:11.74
10
Phillip Messina
St. Michael's College- Toronto
NT
4:13.38
8
Matthew Viveiros
Michael Power/St.Joseph-Etobic
4:24.40
4:21.09
6
Matthew Wieser
Brother Andre - Markham
NT
4:26.15
4
Myles Zagar
Mayfield - Brampton
5:00.00
4:35.53
2
Galata Diro
Harold M Brathwaite - Brampton
NT
4:37.81
1
Alex Sigfridsson
Sinclair - Whitby
NT
4:38.70
Alex Lambert
Sinclair - Whitby
NT
4:38.98
Wyatt Thompson
St. Michael's College- Toronto
NT
4:39.34
Grayson Williams
Mayfield - Brampton
5:00.00
4:39.75
Ben Richardson
Bill Crother - Unionville
4:40.00
4:40.78
Steve Dufour-Peters
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
4:40.98
Chris Atkinson
St. Peter's - Barrie
NT
4:41.15
Clay Fernandes
Sacred Heart - Newmarket
4:46.00
4:44.25
Junior Aljoe
Newtonbrook - North York
4:45.00
4:44.74
Nikyle Williams-McIntosh
Sacred Heart - Newmarket
NT
4:46.07
Raffaele Maietta
Bill Crother - Unionville
4:44.60
4:46.33
Matt Gilmour
Bill Crother - Unionville
4:50.90
4:46.70
Tyler M Tompsett
Anderson - Whitby
5:25.00
4:48.55
Taylor Keating
Crescent School - Willowdale
4:55.00
4:49.03
Thomas Chan
Earl Haig - North York
4:50.00
4:49.71
Tyler Greenberg
Westmount - Thornhill
NT
4:52.02
Adam Hussein
Father Redmond - Toronto
4:45.00
4:52.17
Thomas Badali
St. Michael's College- Toronto
NT
4:54.66
Michael Warchol
St. Maximilian Kolbe - Aurora
5:01.90
4:55.33
Kenny Lam
Milliken Mills H.S.
5:16.40
4:55.96
Conor Donovan
St. Michael's College- Toronto
NT
4:56.34
Nick Martin
Eastview - Barrie
4:59.00
4:56.55
Matthew Corolis
Crescent School - Willowdale
4:55.00
4:56.82
Jordan Hajkowski
Mary Ward - Scarborough
4:58.00
4:56.94
Sharif Mansour
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
4:58.17
Neil Bender
Dr. G. W. Williams - Aurora
5:07.00
4:58.86
Francesco Corona
St. Peter's - Barrie
NT
5:00.89
Bobby Qiu
Don Mills - North York
NT
5:02.83
Tristan Denobrega
Francis Libermann- Scarborough
NT
5:04.69
Matthew Baistrocchi
Mayfield - Brampton
5:30.00
5:05.38
Vania Sobolev
W.L. MacKenzie - North York
NT
5:05.66
Declan Sweeney
St. Michael's College- Toronto
NT
5:05.73
Eugene Tu
Riverdale - Toronto
NT
5:06.73
Matthew Kempt
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
5:07.87
Cameron Mitchell
Bill Crother - Unionville
5:13.80
5:07.93
Samuel Reid
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
5:07.98
David Colelli
St. Thomas of Villanova
5:15.00
5:09.04
Liam Higgins
St. Michael's College- Toronto
NT
5:09.40
Zach Hiltz
Bear Creek - Barrie
NT
5:09.61
Eric Bender
Dr. G. W. Williams - Aurora
5:09.00
5:09.72
Nevoy Mundle
Maple - Maple
NT
5:10.10
Daniel Nazareth
Paul Dwyer - Oshawa
4:50.00
5:10.62
Ryan Nash
Sir Oliver Mowat - West Hill
NT
5:10.66
Joseph Cattana
St. Michael's College- Toronto
NT
5:12.17
Terry Doiron
Paul Dwyer - Oshawa
NT
5:12.84
Benjamin Fages
Community Hebrew Academy-R.H.
5:26.10
5:12.94
Ziggy Materla
Bishop Allen Academy-Etobicoke
NT
5:13.41
Calvin Rioux
Paul Dwyer - Oshawa
5:00.00
5:14.16
Mark Zasowski
Michael Power/St.Joseph-Etobic
5:20.60
5:14.44
Gino Pugliese
St. Jean De Brebuef - Vaughan
5:45.00
5:17.89
Ryan Frias
Riverdale - Toronto
NT
5:17.98
Gabriel Lee
Pope John Paul II- Scarborough
NT
5:18.02
Alex Jaffray
Michael Power/St.Joseph-Etobic
5:21.50
5:18.21
Ailvis Tharmanayagam
J. Cardinal McGuigan - Toronto
NT
5:18.35
Alex Robinson
Eastview - Barrie
5:01.00
5:18.88
Gabriel Torres
Danforth - Toronto
NT
5:19.66
George Matyas
De La Salle College - Toronto
5:23.00
5:19.71
Nick Miller
St. Joseph - Mississauga
5:38.00
5:20.91
Marc Sena
St. Thomas of Villanova
5:20.00
5:21.15
Cameron Hart
St. Michael's College- Toronto
NT
5:22.38
Rishabh Singh
Harold M Brathwaite - Brampton
5:00.00
5:23.94
Mohammad Alam
Wilfrid Laurier- Scarborough
NT
5:24.29
Hirad Zafari
Don Mills - North York
NT
5:25.06
Steven Natarov
St. Elizabeth - Thornhill
NT
5:26.32
Daniel Hui
Woburn - Scarborough
NT
5:29.28
Kayce Zhong
Milliken Mills H.S.
5:47.70
5:29.95
Sergey Sapelnyk
Thornhill - Thornhill
NT
5:30.40
Brent Hueglin
Don Mills - North York
NT
5:31.13
Nick Mehta
Crescent School - Willowdale
5:15.00
5:31.36
Chevy Cobe
Sir Sanford Fleming-North York
NT
5:32.36
Brad Cose
St. Joseph - Mississauga
5:24.00
5:32.81
Yeaser Abdullah
R.H. King Acad - Scarborough
NT
5:33.06
Tom Nguyen
Fletcher's Meadow - Brampton
NT
5:34.79
Alex Lam
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
5:35.17
Ryan Robitaille
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
5:36.42
Vladimir Fenenko
North Toronto - Toronto
NT
5:36.96
Taras Kolomatski
De La Salle College - Toronto
5:22.00
5:37.67
Christopher Rizzetto
Marshall McLuhan - Toronto
NT
5:39.06
Tommy Fox
Holy Trinity - Oakville
6:00.00
5:39.39
Luke Franschini
Holy Trinity - Oakville
6:00.00
5:39.51
Isaac Ryu
Don Mills - North York
NT
5:41.82
Alex Wang
Don Mills - North York
NT
5:42.65
Lukas O'Malley
St. Jean De Brebuef - Vaughan
5:56.00
5:43.31
Aaron Walker
Michael Power/St.Joseph-Etobic
5:32.40
5:45.95
Ghana Ariharan
Woburn - Scarborough
NT
5:48.93
JR Venchiarutti
St. Thomas of Villanova
5:32.00
5:52.24
Derrin Dallas
Francis Libermann- Scarborough
NT
5:57.82
Robert Annibale
St. Thomas of Villanova
5:55.00
5:59.19
Garrett Nunn
Aurora - Aurora
NT
6:03.40
Cedric Dion
Saint Charles Garnier - Whitby
NT
6:04.05
Surrinder Gill
Northview Heights - North York
NT
6:05.25
Abdul Nur
Westview Centennial-North York
5:45.00
6:09.55
David Ripsman
Community Hebrew Academy-R.H.
7:12.20
7:03.88
David Chesney
Community Hebrew Academy-R.H.
7:16.40
7:07.69
Krish Ohri
W.L. MacKenzie - North York
NT
7:08.25
c
Last updated Fri, 30 Apr 2010 23:57:14
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en