Meet Info
York Region Indoor Championships
Apr 15, 2011
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (71.82 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Senior Male 800 Metre Run
Final - Official
Name
Team/School
Seed
Final
Points
Marco Papania
Richmond Green - Richmond Hill
2:03.00
2:05.72
10
Michael Bourgeois
Stouffville - Stouffville
2:13.10
2:06.58
8
Andrew McColl
Markham - Markham
2:05.00
2:06.87
6
Romeo J-P Violante
Brother Andre - Markham
NT
2:09.59
5
Kyle Penney
Sacred Heart - Newmarket
2:05.00
2:10.63
4
Matthew teBogt
Sacred Heart - Newmarket
2:12.00
2:11.03
3
AJ de Paulsen
Sacred Heart - Newmarket
2:09.00
2:16.93
2
Subaagar Muneeswarathasan
Brother Andre - Markham
NT
2:23.30
1
Sean Smith
Thornhill S.S Tigers
NT
2:29.55
Daniel Wright
Thornhill S.S Tigers
NT
2:33.80
Dubi Derin
Thornhill S.S Tigers
NT
2:33.80
Vivekan Jeyagaran
Bur Oak S.S.
NT
2:35.36
Ash Moubed
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
2:36.92
Hashim Mihri
Bur Oak S.S.
NT
2:44.31
Ryan Scarr
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
2:51.66
Anthony Vandikas
Unionville - Markham
NT
2:55.91
Alex Klym
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
2:56.92
Jesse Samra
Maple - Maple
NT
3:00.53
Nathan Goldstein
Thornhill S.S Tigers
NT
DNF
Brandon Pryce
Holy Cross - Woodbridge
NT
DNF
Mike Williamson
Markham - Markham
NT
DNF
D J Bott
Langstaff - Richmond Hill
2:15.00
DNF
Zaid Al-bayati
Emily Carr Secondary School
NT
DNF
Daniel Li
Richmond Hill - Richmond Hill
NT
DNF
Jon Wiseman
Stouffville - Stouffville
NT
DNF
Michael Verde
Holy Cross - Woodbridge
NT
DNF
Jordan Watts
Thornhill S.S Tigers
NT
DNF
Shakil Nagji
Thornhill S.S Tigers
NT
DNF
Sacha Smart
Thornhill S.S Tigers
NT
DNF
Nick Kozak-Holland
Stouffville - Stouffville
NT
DNF
Mitch Henry
Sacred Heart - Newmarket
NT
DNF
Ryan Derry
Thornhill S.S Tigers
NT
DNF
Peter Lim
Langstaff - Richmond Hill
NT
DNF
Michael Styba
Bill Crother - Unionville
2:10.00
DNF
Alexander Faria
St. Elizabeth - Thornhill
2:30.00
DNF
Errol Haye
Maple - Maple
NT
DNF
Waqar Ahmed
Maple - Maple
NT
DNF
Alex Haritos
Emily Carr Secondary School
NT
DNF
Saad Malik
Richmond Green - Richmond Hill
NT
DNF
Jake Carter
Sacred Heart - Newmarket
2:10.00
DNF
Taishon Sutherland
Maple - Maple
NT
DNF
Drew Allen
Sacred Heart - Newmarket
2:25.00
DNF
Krishan Rana
Unionville - Markham
NT
DNF
Julian Digiovanni
St. Elizabeth - Thornhill
2:30.00
DNF
Nat Smith
Unionville - Markham
2:10.00
DNF
Marco Perrelli
Jean Vanier - Richmond Hill
NT
DNF
c
Last updated Fri, 15 Apr 2011 19:05:45
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en