Meet Info
Sacred Heart Track Classic
May 3, 2013 to May 4, 2013
Meet Location
Results
Event List
Athlete List
Overall by Team
Overall by Division
Media Full Results (117.10 kB)
Navigate
Home
About
Members
Login
Register
Help
Contact
Questions? Comments?
Suggestions? Problems?
Email Tech Support
Junior Male 200 Metre Dash
Prelim
Name
Team/School
Seed
Prelim
Wind
Andrew Badali
St. Michael's College- Toronto
23.60
23.65
Alec Pichelli
Sacred Heart - Newmarket
23.90
23.93
Jamar Redhead
Villanova College
23.97
24.79
Jonathan Rizzo
St. Michael's College- Toronto
25.00
24.92
David Pileggi
St. Joan of Arc - Maple
NT
24.99
Ryan Kenny
St. Maximilian Kolbe - Aurora
24.70
25.06
Ayo Akinkugbe
St. Joan of Arc - Maple
NT
25.45
Ebuka Osuji
Michael Power/St.Joseph-Etobic
26.11
25.83
Jemal Whittle
Maple - Maple
NT
25.92
Dan Gordier
Almaguin Highlands - S. River
25.00
26.02
Kyle Sales
Brebeuf - Willowdale
25.00
26.18
Rashad Jones
Neil McNeil - Toronto
26.26
26.70
Zach Bowen
Eastview - Barrie
25.00
26.76
Ryan Park
St. Michael's College- Toronto
26.00
26.80
Matthew Staseff
Cardinal Carter - Aurora
27.00
26.81
Michael Krol
Bishop Allen Academy-Etobicoke
29.00
27.11
Adriano DeVita
De La Salle College - Toronto
NT
27.41
Chris Yue
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
27.50
Simon Wong
St. Basil The Great - Weston
NT
28.56
Christopher Scida
Dante Alighiere - Toronto
NT
28.72
Henry Wylie
Aurora High School
NT
29.32
Rory Hamilton
Aurora High School
NT
29.40
Adrian Cole
St. Michael's College- Toronto
25.00
DNS
Malik Ugwuala
Michael Power/St.Joseph-Etobic
22.94
DNS
Viraj Tikoo
St. Michael's College- Toronto
NT
DNS
Cameron Jan
Royal St. George's College
NT
DNS
Samuel Glady
Royal St. George's College
NT
DNS
Nathaniel Edu
Pope John Paul II- Scarborough
NT
DNS
Marcus Carrington
Pope John Paul II- Scarborough
NT
DNS
Tyas Charter
St. Michael's College- Toronto
26.00
DNS
Andre DuPreez
Unity Christian - Barrie
NT
DNS
Ovie Emakpor
St. Maximilian Kolbe - Aurora
NT
DNS
Adelou Adeniji
St. Basil The Great - Weston
NT
DNS
Robbie Colangelo
Cardinal Carter - Aurora
29.80
DNS
Sean Killin
St. Michael's College- Toronto
27.50
DNS
Sean Kaffashin
St. Michael's College- Toronto
25.00
DNS
Michael Bortolin
De La Salle College - Toronto
NT
DNS
Nashon Hurst
Bill Crothers - Unionville
24.00
DNS
Rickson Valtellini
Cardinal Newman - Scarborough
NT
DNS
Richard Hylton
Emery - North York
NT
DNS
Alex Ryan
St. Michael's College- Toronto
26.00
DNS
Myles Banfield
Bill Crothers - Unionville
23.50
DNS
Seongwoo Ahn
St.Theresa of Lisieux-Richmond
NT
DNS
Keenan Nocon-Willats
Aurora High School
NT
DNS
Mark Hutchinson
Eastview - Barrie
25.00
DNS
Yusuf Tejan-Cole
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Josh Stoafford
Eastview - Barrie
NT
DNS
Bunmi Olabanji
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Silvio Cretaro
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
Aaron Browne
St. Joan of Arc - Maple
NT
DNS
William Pullen
Eastview - Barrie
25.00
DNS
Final - Official
Name
Team/School
Prelim
Final
Wind
Points
Alec Pichelli
Sacred Heart - Newmarket
23.93
23.21
10
Andrew Badali
St. Michael's College- Toronto
23.65
23.33
8
Jamar Redhead
Villanova College
24.79
24.36
6
David Pileggi
St. Joan of Arc - Maple
24.99
24.49
5
Jonathan Rizzo
St. Michael's College- Toronto
24.92
24.81
4
Ryan Kenny
St. Maximilian Kolbe - Aurora
25.06
24.93
3
Ayo Akinkugbe
St. Joan of Arc - Maple
25.45
25.57
2
Ebuka Osuji
Michael Power/St.Joseph-Etobic
25.83
25.77
1
c
Last updated Sat, 04 May 2013 18:20:06
Copyright © 2001-2024 trackDatabase.com All rights reserved.
en