trackdatabase.com logo







Midget Girls 100 Metre Dash

Records
YRAA12.43May 21, 2009Shaina HarrisonVSS - Thornhill
Preliminaries
Name Team/SchoolSeed TimePreliminariesWind
Emily XuMarkville Secondary SchoolNT13.50
Renee ClutterbuckThornlea - Thornhill13.4013.56
Lauren ConrodSir William Mulock - NewmarketNT13.63
Trinity AlleyneWoodbridge College WyvernsNT13.64
Kate McNaughtonBill Hogarth S.S.NT13.68
Madison MaiaSacred Heart - NewmarketNT13.78
Chloe ColemanBill Crothers SS - UnionvilleNT13.84
Raine GarrellBill Crothers SS - UnionvilleNT13.89
Savanna SinghBill Crothers SS - UnionvilleNT13.93
Jennifer GaoBayview - Richmond HillNT13.98
Victoria PerazaToronto District Christian HSNT13.98
Olivia DiazHuron Heights - Newmarket14.0013.99
Sydney BaxterMarkham - MarkhamNT14.00
Ariel LewisTommy Douglas Secondary SchoolNT14.10
Ye-Won UmBayview - Richmond HillNT14.16
Tanya ForteCardinal Carter - AuroraNT14.19
Raveena UppalBill Crothers SS - UnionvilleNT14.20
Ayo IbikunleJean Vanier CHS - Richmond HilNT14.21
Bisi Taylor LewisSt. Maximilian Kolbe - Aurora14.2414.37
Gemma FeraMaple - Maple00.1414.45
Katryna PetlyuchenkoAurora High SchoolNT14.50
Natalie MorrissonSacred Heart - NewmarketNT14.55
Marchelletta EmilyHoly Cross - WoodbridgeNT14.59
Ashlee LewisESC Renaissance13.5514.60
Rachel RatsamyMilliken Mills - MarkhamNT14.63
Felisha ForresterBill Crothers SS - UnionvilleNT14.69
Alexia FielliSt. Jean De Brebuef - Vaughan15.0014.71
Juliet OladokunSt. Elizabeth - ThornhillNT14.72
Nicole LeeUnionville - MarkhamNT14.73
Jessica GaoBayview - Richmond HillNT14.75
Arpana M AloysiusSt. Augustine - MarkhamNT14.90
Queenie WengMiddlefield - MarkhamNT14.94
Natalie HoffmannSt. Maximilian Kolbe - Aurora14.4614.99
Victoria PsihalosJean Vanier CHS - Richmond HilNT15.00
Kristina KiberuSt. Maximilian Kolbe - Aurora15.0015.04
Katrina NoenchenSacred Heart - NewmarketNT15.05
Isabelle LeeSt. Augustine - MarkhamNT15.09
Chloe ZingaSt. Joan of Arc - MapleNT15.09
Sally HuangBur Oak S.S.NT15.13
Francesca CaputoHoly Cross - WoodbridgeNT15.23
Celina AllenEmily Carr Secondary SchoolNT15.28
Victoria KreininAurora High SchoolNT15.28
Jada Dixon-BertieMaple - Maple00.1615.30
Mackenzie WeekesMaple - Maple00.1515.37
Mary MosheSt. Joan of Arc - MapleNT15.39
Christine RombaoaSt. Joan of Arc - MapleNT15.42
Alice ZengMiddlefield - MarkhamNT15.44
Ryan WongMarkham - MarkhamNT15.54
Tiffany SeolSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT15.58
Visali ManimaranTommy Douglas Secondary SchoolNT15.58
Ashley BiscochoSacred Heart - NewmarketNT15.58
Mila FerreiraESC Renaissance15.2415.60
Emily GersteinVaughan - Thornhill15.7815.79
Isabelle TrepanierESC Renaissance15.6516.02
Alicia GinglSt. Maximilian Kolbe - AuroraNT16.04
Tharini ThavapalanMilliken Mills - MarkhamNT16.33
Thamil ProbaharanBill Crothers SS - UnionvilleNT16.36
Iona YehSt.Theresa of Lisieux-RichmondNT16.49
Hamers EmmaHoly Cross - WoodbridgeNT17.41
Kiaira MarcilleHoly Cross - WoodbridgeNT18.44
Judy OngWoodbridge College WyvernsNT18.45
Emma PothionESC Renaissance14.3418.83
Final
Name Team/SchoolPreliminariesFinalWindPoints
Trinity AlleyneWoodbridge College Wyverns13.6413.2910
Madison MaiaSacred Heart - Newmarket13.7813.338
Renee ClutterbuckThornlea - Thornhill13.5613.426
Lauren ConrodSir William Mulock - Newmarket13.6313.445
Kate McNaughtonBill Hogarth S.S.13.6813.604
Chloe ColemanBill Crothers SS - Unionville13.8413.703
Raine GarrellBill Crothers SS - Unionville13.8913.842
Emily XuMarkville Secondary School13.50SCR
Last updated Sun, 27 May 2018 22:44:50
 

Copyright © 2001-2018 trackDatabase.com All rights reserved.