trackdatabase.com logo







Laurentian XC Challenge Sept 30,10


                 Laurentian XC Challenge Sept 30,10 - 30/09/2010                 
                              Laurentian University                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 17  Girls 3100 Meter Run CC Midget Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Nadon, Marie-Pierre          Theriault - Timmins   13:17.00    1             
  2 Fraser, Madi                 Css- North Bay        13:24.00    2             
  3 Novak, Bronwyn               Lepss-Sudbury         14:18.00    3             
  4 Romanisyn, Lisa              Lockerby - Sudbury    14:21.00    4             
  5 Charlsey, Brandy             Lockerby - Sudbury    14:33.00    5             
  6 Doane, Tess                  Mss-M'Chigeeng        14:35.00    6             
  7 Teegan, Moxam                Lockerby - Sudbury    14:41.00    7             
  8 Millette, Andrea             Timiskaming           14:42.00    8             
  9 Andrea, DeApolis             Lasalle Secondary     14:49.00    9             
 10 Brown, Taylor                Css- North Bay        15:15.00   10             
 11 Pitawanakwat, Victoria       Lockerby - Sudbury    15:18.00   11             
 12 Czerkas, Alandria            Lockerby - Sudbury    15:19.00   12             
 13 Guay, Kristiane              Theriault - Timmins   15:26.00   13             
 14 Pyette, Selena               Mss-M'Chigeeng        15:27.00   14             
 15 Marsh, Sabrina               Korah - SS Marie      15:30.00   15             
 16 Wilson, Alex                 Timiskaming           15:34.00   16             
 17 Pitz, Siobhan                Css- North Bay        15:40.00   17             
 18 Lacourse, Alexandra          Theriault - Timmins   15:49.00   18             
 19 Brownlee, Emily              Baccss-Hanmer         15:58.00   19             
 20 Charette, Karlee             Baccss-Hanmer         16:13.00   20             
 21 St. Marseille, Whitney       Scc-Sudbury           16:17.00   21             
 22 Marla, Betts                 Lasalle Secondary     16:22.00   22             
 23 Dale, Olivia                 Sjsh-North Bay        16:27.00   23             
 24 Braney, Jilian               Baccss-Hanmer         16:29.00   24             
 25 Yawney, Dana                 Marymount Academy     16:35.00   25             
 26 Cossette, Josee              Theriault - Timmins   16:41.00   26             
 27 Paquette, Valerie            Theriault - Timmins   16:43.00   27             
 28 Pissaric, Thalia             Lockerby - Sudbury    16:44.00   28             
 29 Santi, Julia                 Lepss-Sudbury         16:59.00   29             
 30 Kendall, Mara                Sbcss-Sudbury         17:00.00   30             
 31 Nahmiwan, Jolene             Espanola - Espanola   17:05.00   31             
 32 Rylski, Elizabeth            Sjsh-North Bay        17:08.00   32             
 33 Deubelbeiss-Mathieu, Gab     Css- North Bay        17:10.00   33             
 34 Belair, Chloe                Theriault - Timmins   17:13.00   34             
 35 Stresman, Amanda             Espanola - Espanola   17:17.00   35             
 36 St. Pierre, Peyton           Espanola - Espanola   17:19.00   36             
 37 Gagne, Coreigh               Theriault - Timmins   17:50.00                  
 38 S?guin, Natasha              Nss - Sturgeon F      17:50.00   37             
 39 Legault, Keana               O'Gorman - Timmins    17:56.00   38             
 40 Hebert, Devyn                Elss-Elliot Lake      18:00.00   39             
 41 Serre, Nicole                Cnd - Sudbury         18:02.00   40             
 42 Filipovic, Michelle          Marymount Academy     18:10.00   41             
 43 Pitre, Kelsey                Lockerby - Sudbury    18:11.00                  
 44 Guthro, Britney              Lockerby - Sudbury    18:22.00                  
 45 White, Andrea                O'Gorman - Timmins    18:23.00   42             
 46 Mercieca, Ellen              Espanola - Espanola   18:32.00   43             
 47 Trottier, Madeline           Wcess-Blind Rive      18:53.00   44             
 48 Wilcox, Hannah               Css- North Bay        19:10.00   45             
 49 Bartley, Katie               Ahss - S. River       19:14.00   46             
 50 Bell, Kelsey                 Marymount Academy     19:16.00   47             
 51 Cartan, Erin                 O'Gorman - Timmins    19:23.00   48             
 52 Cazzola, Sabrina             Sbcss-Sudbury         19:31.00   49             
 53 Saunders, Keesha             Korah - SS Marie      19:46.00   50             
 54 Shea, Renee                  Essc-Sudbury          19:46.00   51             
 55 Dormer, Kylee                Espanola - Espanola   20:22.00   52             
 56 Vandermeer, Kira             Timiskaming           20:45.00   53             
 57 Sloan, Heather               Sbcss-Sudbury         20:49.00   54             
 58 Malo, Cassandra              O'Gorman - Timmins    20:53.00   55             
 59 Wahsquonaikezhick, Kiki      Timiskaming           23:29.00   56             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lockerby - Sudbury           27    4    5    7   11   12   28               
      Total Time:    58:53.00                                                    
         Average:    14:43.25                                                    
   2 Theriault - Timmins          58    1   13   18   26   27   34               
      Total Time:  1:01:13.00                                                    
         Average:    15:18.25                                                    
   3 Chippewa - North Bay         62    2   10   17   33   45                    
      Total Time:  1:01:29.00                                                    
         Average:    15:22.25                                                    
   4 Timiskaming - New Liskear   133    8   16   53   56                         
      Total Time:  1:14:30.00                                                    
         Average:    18:37.50                                                    
   5 Espanola - Espanola         145   31   35   36   43   52                    
      Total Time:  1:10:13.00                                                    
         Average:    17:33.25                                                    
   6 O'Gorman - Timmins          183   38   42   48   55                         
      Total Time:  1:16:35.00                                                    
         Average:    19:08.75                                                    


                 Laurentian XC Challenge Sept 30,10 - 30/09/2010                 
                              Laurentian University                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 18  Girls 3100 Meter Run CC Junior Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Lobert, Marissa              Shcvs                 12:44.00    1             
  2 Marcolini, Emily             Sbcss-Sudbury         12:56.00    2             
  3 Hamilton, Georgia            Tlss - Orillia        13:15.00    3             
  4 Marrato, Amelia              Shcvs                 13:23.00    4             
  5 Boissonneault, Eve           Cnd - Sudbury         13:45.00    5             
  6 Charbonneau, Carly           Timmins - Timmins     13:48.00    6             
  7 Maziarski, Haley             Lepss-Sudbury         14:00.00    7             
  8 Cooper, Sam                  Lockerby - Sudbury    14:10.00    8             
  9 Clark, Stephanie             Elss-Elliot Lake      14:28.00    9             
 10 Briscoe, Kiersten            Lockerby - Sudbury    14:33.00   10             
 11 Wiwchar, Katie               Lepss-Sudbury         14:39.00   11             
 12 Stafford, Alyssa             Lepss-Sudbury         14:54.00   12             
 13 Conlin, Erica                Lepss-Sudbury         14:57.00   13             
 14 Bender, Lindsay              Espanola - Espanola   15:07.00   14             
 15 Gallo, Megan                 Cnd - Sudbury         15:08.00   15             
 16 Pledge, Mahgen               Wfss-North Bay        15:14.00   16             
 17 Battaion, Laura              Lepss-Sudbury         15:16.00   17             
 18 Fettes, Katie                Wss-North Bay         15:21.00   18             
 19 Townend, Gillian             Lepss-Sudbury         15:36.00   19             
 20 Farrell, Martey              Tlss - Orillia        15:40.00   20             
 21 Farquhar, Teal               Elss-Elliot Lake      16:12.00   21             
 22 MacLean, Isabelle            Lepss-Sudbury         16:31.00                  
 23 Washburn, Jaimee             Sjsh-North Bay        16:34.00   22             
 24 Warren, Vanessa              Lepss-Sudbury         16:37.00                  
 25 Meligrana, Emily             Korah - SS Marie      16:40.00   23             
 26 Faulkner, Melisa             Espanola - Espanola   16:46.00   24             
 27 Guy, Michaela                Sjsh-North Bay        16:53.00   25             
 28 Gagnon, Michelle             Esmc-Sudbury          17:16.00   26             
 29 MacIssac, Andrea             Lockerby - Sudbury    17:19.00   27             
 30 Mazal, Zvia                  Esmc-Sudbury          17:24.00   28             
 31 Germain, Carly               Espanola - Espanola   17:29.00   29             
 32 Wallingford, Courtney        Lepss-Sudbury         17:32.00                  
 33 Webber, Chelsea              Wfss-North Bay        17:35.00   30             
 34 Nakogee, Nicole              Wss-North Bay         17:37.00   31             
 35 Rowsell, Jessica             Baccss-Hanmer         17:46.00   32             
 36 Preston, Jayla               Wss-North Bay         17:52.00   33             
 37 Austin, Kassandra            Wss-North Bay         17:52.00   34             
 38 Courchesne, Melanie          Essc-Sudbury          17:55.00   35             
 39 Eddy, Sara                   Korah - SS Marie      17:57.00   36             
 40 Predon, Alenna               Marymount Academy     17:59.00   37             
 41 Nadon, Sarah                 Shcvs                 18:01.00   38             
 42 Palkovits, Michele           Esmc-Sudbury          18:11.00   39             
 43 Feltham, Sara                Shcvs                 18:14.00   40             
 44 Clout, Meghan                Wfss-North Bay        18:36.00   41             
 45 Vallee, Stefanie             Esmc-Sudbury          18:40.00   42             
 46 Cangiano, Erin               Wfss-North Bay        18:48.00   43             
 47 Turner, Bettina              Mss-M'Chigeeng        18:53.00   44             
 48 Brown, Katie                 Wfss-North Bay        18:58.00   45             
 49 Portuguese, Regina           Sjsh-North Bay        19:01.00   46             
 50 St. Michel, Carolyn          Espanola - Espanola   19:32.00   47             
 51 Jack, Kallie                 Marymount Academy     19:39.00   48             
 52 Barron, Kaylee               O'Gorman - Timmins    19:42.00   49             
 53 Giroux, Kelsi                Wss-North Bay         19:57.00   50             
 54 Swan, Amy                    Ahss - S. River       20:05.00   51             
 55 Vermeer, Lina                Espanola - Espanola   20:29.00   52             
 56 Wismer, Meghan               Lockerby - Sudbury    20:44.00   53             
 57 David, Julie                 O'Gorman - Timmins    20:50.00   54             
 58 Doucet, Catherine            Wss-North Bay         24:39.00   55             
 59 Roy, Carissa                 Marymount Academy     24:39.00   56             
 60 Wolfovitch, Lynn             Marymount Academy     24:39.00   57             
 61 Gibson, Jennifer             Baccss-Hanmer         24:39.00   58             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lo-Ellen Park - Sudbury      43    7   11   12   13   17   19               
      Total Time:    58:30.00                                                    
         Average:    14:37.50                                                    
   2 Superior Heights Cvs         83    1    4   38   40                         
      Total Time:  1:02:22.00                                                    
         Average:    15:35.50                                                    
   3 Lockerby - Sudbury           98    8   10   27   53                         
      Total Time:  1:06:46.00                                                    
         Average:    16:41.50                                                    
   4 Espanola - Espanola         114   14   24   29   47   52                    
      Total Time:  1:08:54.00                                                    
         Average:    17:13.50                                                    
   5 Widdifield - North Bay      116   18   31   33   34   50   55               
      Total Time:  1:08:42.00                                                    
         Average:    17:10.50                                                    
   6 West Ferris - North Bay     130   16   30   41   43   45                    
      Total Time:  1:10:13.00                                                    
         Average:    17:33.25                                                    
   7 ES Macdonald-Cartier - Su   135   26   28   39   42                         
      Total Time:  1:11:31.00                                                    
         Average:    17:52.75                                                    
   8 Marymount Academy           198   37   48   56   57                         
      Total Time:  1:26:56.00                                                    
         Average:    21:44.00                                                    

                 Laurentian XC Challenge Sept 30,10 - 30/09/2010                 
                              Laurentian University                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 7  Girls 4700 Meter Run CC Senior Girls High School Senior
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Wismer, Katie                Lockerby - Sudbury    20:36.00    1             
  2 Maisonneuve, Renee           Theriault - Timmins   21:29.00    2             
  3 MacLean, Alannah             Lepss-Sudbury         21:43.00    3             
  4 Lobert, Lynnea               Shcvs                 21:47.00    4             
  5 Fournier, Kassandra-Lynn     Theriault - Timmins   22:27.00    5             
  6 Caron, Jenna                 Theriault - Timmins   23:11.00    6             
  7 Giorgetti, Corrine           Css- North Bay        23:24.00    7             
  8 Vandermeer, Molly            Css- North Bay        23:24.00    8             
  9 Torresan, Mariah             O'Gorman - Timmins    23:29.00    9             
 10 Hebert, Robyn                Css- North Bay        23:38.00   10             
 11 Dick, Rachel                 Shcvs                 23:49.00   11             
 12 Porter, Sara                 Ehs - Englehart       23:50.00   12             
 13 Huot, Michelle               Scc-Sudbury           23:54.00   13             
 14 Rimmer, Lindsay              Tlss - Orillia        23:56.00   14             
 15 Mihell, Wendy                Shcvs                 23:59.00   15             
 16 Sherry, Sami                 Sjsh-North Bay        24:10.00   16             
 17 Britton-Foster, Hannah       Elss-Elliot Lake      24:30.00   17             
 18 Penwarden-Watson, Michae     Lepss-Sudbury         24:30.00   18             
 19 Arteca, Ellen                Lepss-Sudbury         24:48.00   19             
 20 Conroy, Brigid               Lepss-Sudbury         25:10.00   20             
 21 Murton-Shorey, Alora         Wfss-North Bay        25:10.00   21             
 22 Dupuis, Danielle             Shcvs                 25:26.00   22             
 23 Kurtycz, Natalia             Theriault - Timmins   25:31.00   23             
 24 Busch, Sieglinde             Sjsh-North Bay        25:31.00   24             
 25 Warbrick, Montana            Wfss-North Bay        25:55.00   25             
 26 San Cartier, Halley          Lepss-Sudbury         26:14.00   26             
 27 Cartan, Leah                 O'Gorman - Timmins    26:16.00   27             
 28 Devins, Jasmine              O'Gorman - Timmins    26:26.00   28             
 29 Tindall, Ruth                Lockerby - Sudbury    26:32.00   29             
 30 Brubacher, Melissa           Timiskaming           26:35.00   30             
 31 Kianickova, Natalia          Wcess-Blind Rive      26:38.00   31             
 32 Lamothe, Rylee               ES Odyss?e            26:53.00   32             
 33 Wright, Marilee              Mss-M'Chigeeng        26:57.00   33             
 34 Perrot, Clementine           Sjsh-North Bay        26:58.00   34             
 35 Faubert, Jennessa            Theriault - Timmins   27:00.00   35             
 36 Lemire, Danielle             Theriault - Timmins   27:13.00   36             
 37 Bruser, Gabrielle            Lepss-Sudbury         27:15.00   37             
 38 Sawyer, Daanis               Wfss-North Bay        27:15.00   38             
 39 Marleau, Taylor              Wss-North Bay         27:31.00   39             
 40 Dart, Meghan                 Wfss-North Bay        27:31.00   40             
 41 Sarah, Cashmore              Lasalle Secondary     27:34.00   41             
 42 Malloy, Jazmyn               Lepss-Sudbury         27:40.00                  
 43 Lane, Michelle               Wfss-North Bay        27:52.00   42             
 44 Szarka, Alison               Wss-North Bay         28:04.00   43             
 45 Zubalich, Carly              Marymount Academy     28:12.00   44             
 46 Allen, Brittany              Mss-M'Chigeeng        28:17.00   45             
 47 Champagne, Rhoda             Wfss-North Bay        28:33.00   46             
 48 Cameron, Sofie               Wss-North Bay         28:35.00   47             
 49 Godin, Alex                  O'Gorman - Timmins    28:41.00   48             
 50 Cushing, Katie               Nss - Sturgeon F      28:43.00   49             
 51 Critch, Crystal              Marymount Academy     28:45.00   50             
 52 Wright, Mandy                Baccss-Hanmer         28:54.00   51             
 53 Lanktree, Lacey              Elss-Elliot Lake      28:55.00   52             
 54 McComish, Kylie              Tlss - Orillia        29:15.00   53             
 55 Reimer, Samantha             Wss-North Bay         29:26.00   54             
 56 Doucet, Shannon              Wss-North Bay         29:32.00   55             
 57 Walsh, Dhanielle             Sjsh-North Bay        29:34.00   56             
 58 Odo, Alyssia                 Timiskaming           29:35.00   57             
 59 MacLellan, Eryn              Wss-North Bay         30:01.00   58             
 60 Kant, Riley                  Baccss-Hanmer         30:03.00   59             
 61 Stuart, Emily                Wfss-North Bay        30:07.00                  
 62 Kaelas, Sarah                Marymount Academy     30:10.00   60             
 63 Lumley, Adria                Lepss-Sudbury         30:46.00                  
 64 Tkachuk, Sarah               Marymount Academy     30:55.00   61             
 65 Fulton, Katie                Wss-North Bay         31:05.00                  
 66 Chew, Kiana                  Wfss-North Bay        31:06.00                  
 67 Robidoux, Meghan             Wss-North Bay         31:29.00                  
 68 Vaananen, Kiersten           Wss-North Bay         31:33.00                  
 69 Morphet, Karen               Espanola - Espanola   31:38.00   62             
 70 Hives, Megan                 Wss-North Bay         31:39.00                  
 71 Buckley, Brooklyne           Sjsh-North Bay        31:46.00   63             
 72 Kelly, Larissa               Espanola - Espanola   31:46.00   64             
 73 Lefebvre, Carmen             Espanola - Espanola   32:07.00   65             
 74 Venugopal, Marla             Lepss-Sudbury         32:32.00                  
 75 Mignault, Samantha           Theriault - Timmins   32:32.00                  
 76 Preston, Teagan              Wss-North Bay         32:38.00                  
 77 Wright, Danielle             Mss-M'Chigeeng        32:50.00   66             
 78 Gareau, Sarah                Wcess-Blind Rive      33:13.00   67             
 79 Schmitt, Julia               Essc-Sudbury          33:31.00   68             
 80 Fleury, Emilie-Anne          Esmc-Sudbury          33:44.00   69             
 81 Sutton, Sarah                Wfss-North Bay        33:52.00                  
 82 Collins, Carly               Wss-North Bay         33:53.00                  
 83 Austin, Meghan               Wss-North Bay         34:29.00                  
 84 Cooper, Laura                Mss-M'Chigeeng        34:39.00   70             
 85 MacLeod, Kimberley           Mss-M'Chigeeng        34:57.00   71             
 86 Zen, Deanna                  Wfss-North Bay        35:19.00                  
 87 Nebenionquit, Neena          Wahs                  38:10.00   72             
 88 Schouten, Allison            Espanola - Espanola   38:14.00   73             
 89 Demore, Britny               Esmc-Sudbury          39:12.00   74             
 90 Dufresne, Hailey             Sjsh-North Bay        39:23.00   75             
 91 Houle, Kayla                 Essc-Sudbury          41:18.00   76             
 92 Innes, Meghan                Marymount Academy     41:18.00   77             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Theriault - Timmins          36    2    5    6   23   35   36               
      Total Time:  1:32:38.00                                                    
         Average:    23:09.50                                                    
   2 Superior Heights Cvs         52    4   11   15   22                         
      Total Time:  1:35:01.00                                                    
         Average:    23:45.25                                                    
   3 Lo-Ellen Park - Sudbury      60    3   18   19   20   26   37               
      Total Time:  1:36:11.00                                                    
         Average:    24:02.75                                                    
   4 O'Gorman - Timmins          112    9   27   28   48                         
      Total Time:  1:44:52.00                                                    
         Average:    26:13.00                                                    
   5 West Ferris - North Bay     124   21   25   38   40   42   46               
      Total Time:  1:45:51.00                                                    
         Average:    26:27.75                                                    
   6 St.Joseph-Scollard - Nort   130   16   24   34   56   63   75               
      Total Time:  1:46:13.00                                                    
         Average:    26:33.25                                                    
   7 Widdifield - North Bay      183   39   43   47   54   55   58               
      Total Time:  1:53:36.00                                                    
         Average:    28:24.00                                                    
   8 Manitoulin Secondary Scho   214   33   45   66   70   71                    
      Total Time:  2:02:43.00                                                    
         Average:    30:40.75                                                    
   9 Marymount Academy           215   44   50   60   61   77                    
      Total Time:  1:58:02.00                                                    
         Average:    29:30.50                                                    
  10 Espanola - Espanola         264   62   64   65   73                         
      Total Time:  2:13:45.00                                                    
         Average:    33:26.25                                                    

                 Laurentian XC Challenge Sept 30,10 - 30/09/2010                 
                              Laurentian University                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 19  Boys 4700 Meter Run CC Midget Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Tindall, Tim                 Lockerby - Sudbury    19:00.00    1             
  2 Delage, Samuel               Theriault - Timmins   19:09.00    2             
  3 Kosmerly, Tayte              Lockerby - Sudbury    19:50.00    3             
  4 Duhan, Scott                 Theriault - Timmins   20:16.00    4             
  5 Swain, Noah                  Wss-North Bay         20:17.00    5             
  6 Heimonen, Kye                Shcvs                 20:32.00    6             
  7 Noble, Harrison              Mss-M'Chigeeng        20:38.00    7             
  8 Tyler, Copper                Sbcss-Sudbury         20:38.00    8             
  9 Chown, Gordie                Lockerby - Sudbury    20:52.00    9             
 10 Shane, Nathan                Sbcss-Sudbury         21:03.00   10             
 11 Rodger, Colin                Wss-North Bay         21:04.00   11             
 12 Manson, Brad                 Shcvs                 21:18.00   12             
 13 Lingard, Brodie              Lockerby - Sudbury    21:27.00   13             
 14 Laroche, Dominic             Theriault - Timmins   21:29.00   14             
 15 Sasseville, Ryan             O'Gorman - Timmins    21:30.00   15             
 16 Kroll, Skylar                Korah - SS Marie      21:46.00   16             
 17 Lynch, Zach                  Theriault - Timmins   21:50.00   17             
 18 Kvas, Adam                   Theriault - Timmins   22:04.00   18             
 19 Sarmatiuk, Owen              Sbcss-Sudbury         22:04.00   19             
 20 Adam, Dupuis                 Essc-Sudbury          22:16.00   20             
 21 Lampkin, Tyler               Sbcss-Sudbury         22:21.00   21             
 22 Clark, Ben                   Ahss - S. River       22:42.00   22             
 23 Cote, Paul                   Theriault - Timmins   22:44.00   23             
 24 Galema, Matthew              Wss-North Bay         23:01.00   24             
 25 Crawford, Cody               Mss-M'Chigeeng        23:05.00   25             
 26 Weston, Jack                 Timiskaming           23:07.00   26             
 27 Vaillancourt, Austin         O'Gorman - Timmins    23:45.00   27             
 28 Lanctot, Nick                Wss-North Bay         24:00.00   28             
 29 Boland, Graham               Lepss-Sudbury         24:11.00   29             
 30 Perreault, Jessie            ES Odyss?e            24:13.00   30             
 31 Jenkins, Jesse               Ahss - S. River       24:28.00   31             
 32 Charette, Stephane           Mss-M'Chigeeng        24:31.00   32             
 33 Bourguignon, Nick            Espanola - Espanola   24:44.00   33             
 34 Pangowish, Brandon           Wahs                  25:10.00   34             
 35 Johnson, Nathan              Lepss-Sudbury         25:14.00   35             
 36 Labreche, Robert             Elss-Elliot Lake      25:22.00   36             
 37 Blanchand, Logan             Lepss-Sudbury         25:25.00   37             
 38 Boston, Matthew              Shcvs                 25:26.00   38             
 39 Burk, Solomon                O'Gorman - Timmins    25:27.00   39             
 40 Recollet, Brett              Lockerby - Sudbury    25:32.00   40             
 41 Campioni, Anthony            Baccss-Hanmer         25:45.00   41             
 42 Groulx, Luke                 Wcess-Blind Rive      25:47.00   42             
 43 Slee, Matt                   Timiskaming           25:52.00   43             
 44 Blacklock, Wesley            Essc-Sudbury          25:59.00   44             
 45 Manseau, Theodore            O'Gorman - Timmins    26:38.00   45             
 46 Giesen, John                 Ehs - Englehart       27:10.00   46             
 47 St.George, Andre             Lockerby - Sudbury    27:14.00   47             
 48 Ellerton, David              Ehs - Englehart       27:16.00   48             
 49 Wallis, Tristan              Cnd - Sudbury         27:18.00   49             
 50 Cooper, Troy                 Mss-M'Chigeeng        27:19.00   50             
 51 Steer, Matthew               Lepss-Sudbury         27:44.00   51             
 52 Wilcox, Konnor               Lockerby - Sudbury    27:59.00                  
 53 Burrows, Evan                Timiskaming           28:11.00   52             
 54 Marando, Collin              Esmc-Sudbury          28:42.00   53             
 55 Lawes, Conor                 Sjsh-North Bay        29:00.00   54             
 56 McCann, Reid                 Baccss-Hanmer         30:09.00   55             
 57 Huff, Nathan                 Elss-Elliot Lake      30:18.00   56             
 58 Ingleton, Justin             Timiskaming           30:19.00   57             
 59 Smythe, Liam                 Timiskaming           30:38.00   58             
 60 Jeffreys, Ryan               Timiskaming           30:53.00   59             
 61 O'Driscoll, Liam             Cnd - Sudbury         31:25.00   60             
 62 Belanger, Joshua             Esmc-Sudbury          32:43.00   61             
 63 Kevin, Coffyn                Lasalle Secondary     32:46.00   62             
 64 Chapman, Noah                Ahss - S. River       32:54.00   63             
 65 Wilson, Charlie              Ahss - S. River       34:48.00   64             
 66 Coughlin, Chris              Ahss - S. River       34:54.00   65             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lockerby - Sudbury           26    1    3    9   13   40   47               
      Total Time:  1:21:09.00                                                    
         Average:    20:17.25                                                    
   2 Theriault - Timmins          37    2    4   14   17   18   23               
      Total Time:  1:22:44.00                                                    
         Average:    20:41.00                                                    
   3 St. Benedict - Sudbury       58    8   10   19   21                         
      Total Time:  1:26:06.00                                                    
         Average:    21:31.50                                                    
   4 Widdifield - North Bay       68    5   11   24   28                         
      Total Time:  1:28:22.00                                                    
         Average:    22:05.50                                                    
   5 Manitoulin Secondary Scho   114    7   25   32   50                         
      Total Time:  1:35:33.00                                                    
         Average:    23:53.25                                                    
   6 O'Gorman - Timmins          126   15   27   39   45                         
      Total Time:  1:37:20.00                                                    
         Average:    24:20.00                                                    
   7 Lo-Ellen Park - Sudbury     152   29   35   37   51                         
      Total Time:  1:42:34.00                                                    
         Average:    25:38.50                                                    
   8 Timiskaming - New Liskear   178   26   43   52   57   58   59               
      Total Time:  1:47:29.00                                                    
         Average:    26:52.25                                                    
   9 Almaguin Highlands - S. R   180   22   31   63   64   65                    
      Total Time:  1:54:52.00                                                    
         Average:    28:43.00                                                    

                 Laurentian XC Challenge Sept 30,10 - 30/09/2010                 
                              Laurentian University                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 21  Boys 4700 Meter Run CC Junior Boys
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hansel, Graham               Wfss-North Bay        17:31.00    1             
  2 Gignac, Donovan              Theriault - Timmins   17:48.00    2             
  3 Burns, Nick                  Korah - SS Marie      18:31.00    3             
  4 Belan, Brandon               Sbcss-Sudbury         18:41.00    4             
  5 Niven, Michael               Mss-M'Chigeeng        18:49.00    5             
  6 Banks, Ryan                  Theriault - Timmins   18:51.00    6             
  7 Daley, Ryan                  Css- North Bay        19:29.00    7             
  8 Bazinet, Brandon             Baccss-Hanmer         19:38.00    8             
  9 Ritchie, Connor              Theriault - Timmins   19:41.00    9             
 10 Henschel, Grayden            Lepss-Sudbury         19:47.00   10             
 11 Christian, Will              Wfss-North Bay        19:52.00   11             
 12 Seguin, Mario                Theriault - Timmins   19:58.00   12             
 13 Kennedy, Wyatt               Mss-M'Chigeeng        20:01.00   13             
 14 Currie, Devin                Sjsh-North Bay        20:14.00   14             
 15 Patterson, Liam              Css- North Bay        20:17.00   15             
 16 Emiry, Aric                  Espanola - Espanola   20:17.00   16             
 17 Beam, Jackson                Css- North Bay        20:21.00   17             
 18 Bourgeois, Justin            Theriault - Timmins   20:25.00   18             
 19 Bowness, Jack                Wss-North Bay         20:28.00   19             
 20 Deault, Sebastien            Baccss-Hanmer         20:29.00   20             
 21 Varghese, Akshay             Lepss-Sudbury         20:38.00   21             
 22 Myre, Francisco              Baccss-Hanmer         20:50.00   22             
 23 Becks, Evan                  Mss-M'Chigeeng        21:00.00   23             
 24 Blatt, Jonah                 Lepss-Sudbury         21:07.00   24             
 25 Deschamps, Devan             Espanola - Espanola   21:19.00   25             
 26 Bisaillon, Justin            ES Hanmer - Hanmer    21:23.00   26             
 27 Gore, Thomas                 Lepss-Sudbury         21:33.00   27             
 28 Bellemare, Christopher       Theriault - Timmins   21:36.00   28             
 29 Farintosh, Stuart            Sjsh-North Bay        21:37.00   29             
 30 MacDonell, Ian               Sjsh-North Bay        21:41.00   30             
 31 McCarthy, Justin             Lockerby - Sudbury    21:46.00   31             
 32 Buczkowski, Nicholas         Theriault - Timmins   22:10.00                  
 33 Lavigne, Brady               Lepss-Sudbury         22:11.00   32             
 34 Tallon, Tanner               Espanola - Espanola   22:14.00   33             
 35 Rock, Shane                  Shcvs                 22:16.00   34             
 36 Shea, Alex                   Essc-Sudbury          22:18.00   35             
 37 Cazzola, Jordano             Lockerby - Sudbury    22:19.00   36             
 38 McDonald, Michael            Espanola - Espanola   22:20.00   37             
 39 Adam, Mapletoft              Lasalle Secondary     22:20.00   38             
 40 Clement, Kurtis              Sbcss-Sudbury         22:21.00   39             
 41 MacDonald, Joshua            Wss-North Bay         22:23.00   40             
 42 Hick, John                   Lepss-Sudbury         22:43.00   41             
 43 McKenney, Brady              Css- North Bay        22:56.00   42             
 44 Battison, Patrick            Esmc-Sudbury          23:01.00   43             
 45 Armstrong, Roy               Sjsh-North Bay        23:04.00   44             
 46 Vuorensyrja, Regan           Espanola - Espanola   23:08.00   45             
 47 Farintosh, Ian               Sjsh-North Bay        23:17.00   46             
 48 Jeanneault, Evan             Sjsh-North Bay        23:17.00   47             
 49 B?dard, D?rrik               ES Hanmer - Hanmer    23:18.00   48             
 50 Costello, Thomas             Lepss-Sudbury         23:35.00                  
 51 Dent, Aaron                  Sbcss-Sudbury         23:42.00   49             
 52 Carmody, Shane               Timiskaming           23:56.00   50             
 53 Lachance, Erik               Nss - Sturgeon F      24:30.00   51             
 54 Sirka, Scott                 Sbcss-Sudbury         24:32.00   52             
 55 Donaldson, Collin            Lepss-Sudbury         24:40.00                  
 56 Ryan, Daniel                 Wss-North Bay         24:44.00   53             
 57 St. Jean, Perry              O'Gorman - Timmins    25:36.00   54             
 58 Foucault, Logan              Baccss-Hanmer         26:28.00   55             
 59 Campioni, Anthony            Baccss-Hanmer         26:30.00   56             
 60 Preston, Ruttan              Lasalle Secondary     28:01.00   57             
 61 Cranston, Ben                Mss-M'Chigeeng        29:59.00   58             
 62 McCauley, Austin             Css- North Bay        31:06.00   59             
 63 Jordan, Young                Lasalle Secondary     31:07.00   60             
 64 Ouellette, Andrew            Wfss-North Bay        31:26.00   61             
 65 St. Jean, Jesse              Sbcss-Sudbury         34:41.00   62             
 66 Kingsley, Brandon            Cnd - Sudbury         35:09.00   63             
 67 Fielding, Jonathan           Baccss-Hanmer         37:11.00   64             
 68 Elliot, Paul                 Ahss - S. River       37:11.00   65             
 69 Thompson, Gordon             Baccss-Hanmer         37:11.00                  
 70 Chevrier, Lucien             Baccss-Hanmer         37:11.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Theriault - Timmins          29    2    6    9   12   18   28               
      Total Time:  1:16:18.00                                                    
         Average:    19:04.50                                                    
   2 Chippewa - North Bay         81    7   15   17   42   59                    
      Total Time:  1:23:03.00                                                    
         Average:    20:45.75                                                    
   3 Lo-Ellen Park - Sudbury      82   10   21   24   27   32   41               
      Total Time:  1:23:05.00                                                    
         Average:    20:46.25                                                    
   4 Manitoulin Secondary Scho    99    5   13   23   58                         
      Total Time:  1:29:49.00                                                    
         Average:    22:27.25                                                    
   5 Bish Alexander Carter - H   105    8   20   22   55   56   64               
      Total Time:  1:27:25.00                                                    
         Average:    21:51.25                                                    
   6 Espanola - Espanola         111   16   25   33   37   45                    
      Total Time:  1:26:10.00                                                    
         Average:    21:32.50                                                    
   7 St.Joseph-Scollard - Nort   117   14   29   30   44   46   47               
      Total Time:  1:26:36.00                                                    
         Average:    21:39.00                                                    
   8 St. Benedict - Sudbury      144    4   39   49   52   62                    
      Total Time:  1:29:16.00                                                    
         Average:    22:19.00                                                    

                 Laurentian XC Challenge Sept 30,10 - 30/09/2010                 
                              Laurentian University                              
                              Last Completed Event                               
 
Event 10  Boys 6800 Meter Run CC Senior Boys High School Senior
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Bourget, Jeremie             Theriault - Timmins   23:56.00    1             
  2 Fournier, Daniel             Theriault - Timmins   25:27.00    2             
  3 Paibomsai, Eddie             Espanola - Espanola   25:28.00    3             
  4 Kosmerly, Hayden             Lockerby - Sudbury    25:43.00    4             
  5 Boyce, Connor                Lockerby - Sudbury    26:00.00    5             
  6 Armstrong, Jordan            Lockerby - Sudbury    26:12.00    6             
  7 Diebel, Sebastian            Sbcss-Sudbury         26:17.00    7             
  8 Seguin, Martin               Theriault - Timmins   26:19.00    8             
  9 Wittig, Devin                Timmins - Timmins     26:22.00    9             
 10 Cooper, Jeremy               Mss-M'Chigeeng        26:42.00   10             
 11 Chirico, Charlie             Sjsh-North Bay        26:47.00   11             
 12 Uuksulainen, Keifer          Wfss-North Bay        26:51.00   12             
 13 Buchan, Zach                 Tlss - Orillia        26:56.00   13             
 14 Higgs, Jeffrey               O'Gorman - Timmins    27:06.00   14             
 15 Whitfield, Drew              Tlss - Orillia        27:14.00   15             
 16 Brandon, Shirk               Lasalle Secondary     27:20.00   16             
 17 Turco, Daniel                Smc-Ss Marie          27:30.00   17             
 18 Emiry, Tristan               Espanola - Espanola   27:37.00   18             
 19 Finlayson, Jack              Tlss - Orillia        27:38.00   19             
 20 Raymond, Paul                Theriault - Timmins   27:41.00   20             
 21 Caverson, Zack               Lockerby - Sudbury    27:47.00   21             
 22 Edwards, Mackie              Korah - SS Marie      27:51.00   22             
 23 Nadon, Marc-Antoine          Theriault - Timmins   28:02.00   23             
 24 Davie, Brett                 Shcvs                 28:03.00   24             
 25 Lamarche, Taylor             O'Gorman - Timmins    28:09.00   25             
 26 Mercer, Ian                  Tlss - Orillia        28:47.00   26             
 27 Allard, Ryan                 Theriault - Timmins   28:51.00   27             
 28 Blayney, Conor               Lepss-Sudbury         28:52.00   28             
 29 Walsh, Brad                  Shcvs                 29:00.00   29             
 30 Buchan, Jake                 Tlss - Orillia        29:04.00   30             
 31 Gagnon, Steven               Theriault - Timmins   29:08.00                  
 32 Fettes, Peter                Wss-North Bay         29:16.00   31             
 33 Kosar, John                  Lepss-Sudbury         29:20.00   32             
 34 Erickson, Steven             Korah - SS Marie      29:27.00   33             
 35 Ian, Bailey                  Lasalle Secondary     29:35.00   34             
 36 Zimmerman, Karl              Korah - SS Marie      29:39.00   35             
 37 Laferriere, Vincent          Theriault - Timmins   29:47.00                  
 38 Gallinger, Curtis            Espanola - Espanola   29:55.00   36             
 39 Davie, Tyler                 Shcvs                 30:00.00   37             
 40 Desmarais, Pat               Lockerby - Sudbury    30:01.00   38             
 41 Jolkowski, Josh              Ehs - Englehart       30:16.00   39             
 42 Daouine, Devin               Wfss-North Bay        30:18.00   40             
 43 Heinds, Samuel               Baccss-Hanmer         30:19.00   41             
 44 Walsh, Ryan                  Shcvs                 30:21.00   42             
 45 Hill, Daniel                 Wss-North Bay         30:23.00   43             
 46 Cooke, Jared                 Espanola - Espanola   30:24.00   44             
 47 Bryant, Nathan               Elss-Elliot Lake      30:28.00   45             
 48 Smyth, Connor                Sbcss-Sudbury         30:41.00   46             
 49 Lavergne-Giroux, Eric        Cnd - Sudbury         30:47.00   47             
 50 McPhee, Kevin                Shcvs                 31:00.00   48             
 51 Roy, RJ                      O'Gorman - Timmins    31:04.00   49             
 52 Tucker, Branden              ES Hanmer - Hanmer    31:05.00   50             
 53 Leduc, Rene                  Essc-Sudbury          31:15.00   51             
 54 Tomchick, Colin              O'Gorman - Timmins    31:15.00   52             
 55 Barbeau, Pete                Lepss-Sudbury         31:26.00   53             
 56 Ortepi, Jordi                Sjsh-North Bay        31:39.00   54             
 57 Bullock, Adam                Wss-North Bay         31:42.00   55             
 58 Shaw, Greg                   Sjsh-North Bay        31:49.00   56             
 59 Bolduc, Nick                 Espanola - Espanola   31:50.00   57             
 60 Leadsom, Ryan                Espanola - Espanola   31:55.00   58             
 61 Beamish, Zachary             Wss-North Bay         32:01.00   59             
 62 Duchesne, Josh               Sjsh-North Bay        32:02.00   60             
 63 Huot, Roddy                  Theriault - Timmins   32:05.00                  
 64 Trimmer, Wesley              Mss-M'Chigeeng        32:11.00   61             
 65 Burk, Kevin                  Espanola - Espanola   32:32.00                  
 66 St-Louis, Dylan              Esmc-Sudbury          32:32.00   62             
 67 Coish, Jeremy                Wfss-North Bay        32:38.00   63             
 68 Zagrodnik, Brandon           Theriault - Timmins   33:00.00                  
 69 Fox-Recollet, Aurel          Wahs                  33:14.00   64             
 70 Beamish, Josh                Wss-North Bay         33:28.00   65             
 71 Swain, Nate                  Wss-North Bay         33:28.00   66             
 72 Hopfgartner, Adam            Korah - SS Marie      33:34.00   67             
 73 Melong, Nick                 Wss-North Bay         33:37.00                  
 74 Hanlon, JJ                   Wfss-North Bay        33:44.00   68             
 75 Karn, Jeremy                 Wfss-North Bay        33:51.00   69             
 76 Gvozdonavic, Jeff            O'Gorman - Timmins    33:53.00   70             
 77 Presseau, Dan                Espanola - Espanola   33:53.00                  
 78 Fox, Dean                    Wahs                  33:55.00   71             
 79 Satcher, Patrick             Css- North Bay        33:55.00   72             
 80 Harman, Nathan               Korah - SS Marie      33:58.00   73             
 81 Nathan, Bartell              Lasalle Secondary     34:30.00   74             
 82 Huffman, Shane               Lepss-Sudbury         34:31.00   75             
 83 Hatton-McKinney, James       Elss-Elliot Lake      34:37.00   76             
 84 Schindeler, Ryan             Wss-North Bay         34:56.00                  
 85 Turner, James                Timiskaming           35:04.00   77             
 86 Robinson, Matt               Css- North Bay        35:44.00   78             
 87 Fortier, Marc                Scc-Sudbury           35:49.00   79             
 88 Tignanelli, Darius           Sjsh-North Bay        36:08.00   80             
 89 Carriere, Gabriel            Esmc-Sudbury          37:28.00   81             
 90 Marcotte, Eric               Essc-Sudbury          37:39.00   82             
 91 Cooper, Caleb                Espanola - Espanola   37:39.00                  
 92 Castellan, Nick              Wfss-North Bay        38:11.00   83             
 93 Jones, Nick                  Scc-Sudbury           38:11.00   84             
 94 Bouillon, Mathieu            Esmc-Sudbury          38:38.00   85             
 95 Parrotta, Matthew            Sbcss-Sudbury         39:06.00   86             
 96 Wilcox, Alex                 Css- North Bay        39:10.00   87             
 97 Kenedy, Matthew              Essc-Sudbury          39:17.00   88             
 98 Mutchmor, Graham             Wss-North Bay         39:29.00                  
 99 Godreault, Brendan           Timiskaming           39:37.00   89             
100 Priolo, James                Wss-North Bay         41:38.00                  
101 Sexton, Joseph               Wfss-North Bay        42:04.00                  
102 St. Pierre, Bryce            Espanola - Espanola   42:18.00                  
103 Wiitala, John                Wcess-Blind Rive      42:32.00   90             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Theriault - Timmins          31    1    2    8   20   23   27               
      Total Time:  1:43:23.00                                                    
         Average:    25:50.75                                                    
   2 Lockerby - Sudbury           36    4    5    6   21   38                    
      Total Time:  1:45:42.00                                                    
         Average:    26:25.50                                                    
   3 Twin Lakes - Orillia         73   13   15   19   26   30                    
      Total Time:  1:50:35.00                                                    
         Average:    27:38.75                                                    
   4 Espanola - Espanola         101    3   18   36   44   57   58               
      Total Time:  1:53:24.00                                                    
         Average:    28:21.00                                                    
   5 Superior Heights Cvs        132   24   29   37   42   48                    
      Total Time:  1:57:24.00                                                    
         Average:    29:21.00                                                    
   6 O'Gorman - Timmins          140   14   25   49   52   70                    
      Total Time:  1:57:34.00                                                    
         Average:    29:23.50                                                    
   7 Korah - SS Marie            157   22   33   35   67   73                    
      Total Time:  2:00:31.00                                                    
         Average:    30:07.75                                                    
   8 St.Joseph-Scollard - Nort   181   11   54   56   60   80                    
      Total Time:  2:02:17.00                                                    
         Average:    30:34.25                                                    
   9 West Ferris - North Bay     183   12   40   63   68   69   83               
      Total Time:  2:03:31.00                                                    
         Average:    30:52.75                                                    
  10 Widdifield - North Bay      188   31   43   55   59   65   66               
      Total Time:  2:03:22.00                                                    
         Average:    30:50.50                                                    
  11 Lo-Ellen Park - Sudbury     188   28   32   53   75                         
      Total Time:  2:04:09.00                                                    
         Average:    31:02.25                                                    


Last updated Wed, 29 Sep 2010 11:48:14
 

Vulnerability Scanner

Copyright © 2001-2017 trackDatabase.com All rights reserved.